oprac. Marta Kutkowska| 
aktualizacja 

Najgorszy z możliwych wyborów. Tych rzeczy lepiej nie trzymać w łazience

0

Łazienka to miejsce, które spełnia wiele różnych funkcji w mieszkaniu. Zażywamy w niej kąpieli, pierzemy, a często także robimy makijaż. Wygodnie jest zatem przechowywać w niej różne produkty i akcesoria. Okazuje się jednak, że temperatura i wilgoć panująca w łazience mogą nie sprzyjać trwałości kosmetyków i leków.

Najgorszy z możliwych wyborów. Tych rzeczy lepiej nie trzymać w łazience
Czego lepiej nie trzymać w łazience? (Getty Images)

Szafka pod umywalką to często ulubione miejsce Polaków do gromadzenia przeróżnych skarbów. Oprócz niezbędnych w łazience detergentów chętnie chowamy w niej kosmetyki, leki i różne akcesoria. Tymczasem okazuje się, że czasem to najgorszy z możliwych wyborów. Specyficzne warunki panujące w łazience, mogą sprawić, że drogie, luksusowe kosmetyki do makijażu lub leki, będą musiały wylądować w koszu. Sprawdź, co najlepiej zabrać z łazienki.

Kosmetyki do makijażu

Zapewne starannie wybierasz kolorowe kosmetyki i nieraz wydajesz na nie fortunę. Jeśli chcesz, by jak najdłużej zachowały perfekcyjną jakość, zabierz je z łazienki. Pudry, pomadki, podkłady mogą stracić swoje magiczne właściwości pod wpływem wilgoci. Przyszykuj dla nich miejsce w sypialni, najlepiej w zacienionym miejscu.

Leki

Sprawa jest poważna. Leki należy przechowywać zgodnie z zaleceniami producentów i farmaceutów. Nie ryzykuj trzymania ich w łazience. Wilgoć może zmienić ich właściwości, a to gwarancja kłopotów. Jak sugerują specjaliści - najlepsze miejsce dla leków, to szafka poza zasięgiem dzieci, najlepiej zacieniona i nienarażona na wilgoć.

Akcesoria do makijażu

Dobrej jakości pędzle to gwarancja perfekcyjnego make-upu. Jeśli już zainwestowałaś w drogie akcesorium, nie trzymaj go w łazience. Żadna znana makijażystka tego nie robi. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawienie sobie mini kuferka na kosmetyki i akcesoria. Ochronisz pędzle nie tylko przed wilgocią, ale także ciekawskimi domownikami. 

Perfumy

Uwielbiasz swój zapach i chcesz się nim cieszyć jak najdłużej? Zabierz go z łazienki. Pachnidłom najlepiej służą suche, zacienione miejsca i temperatura pokojowa. Masz szafkę obok łóżka? Schowaj buteleczkę właśnie do niej. Będziesz mogła po perfumy sięgnąć także przed snem. Dzięki temu poczujesz się jak Marylin Monroe.

Biżuteria

Nasze babcie gromadziły swoje skarby w specjalnych szkatułkach. Weźmy z nich przykład. Trzymanie drogocennych drobiazgów w łazience to fatalny pomysł. Najlepiej znaleźć dla nich miejsce w sypialni.

Zobacz także: Jak skutecznie wyczyścić piekarnik? Proste domowe sposoby
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić