W tym wniosła alkohol na studniówkę. Ludzie nie kryją zaskoczenia

21

Sezon studniówkowy trwa w najlepsze, a w sieci nie brakuje nagrań i zdjęć z balów przedmaturalnych. Oprócz eleganckich kreacji, fryzur czy makijażu, przyszli maturzyści i maturzystki dbają też o zapasy... napojów wysokoprocentowych. Nie zawsze są one dozwolone przez nauczycieli czy organizatorów imprezy, więc młodzież wykazuje się kreatywnością. Aż trudno uwierzyć, w czym jedna z uczennic wniosła alkohol na studniówkę!

W tym wniosła alkohol na studniówkę. Ludzie nie kryją zaskoczenia
Studniówka - zdjęcie ilustracyjne (PAP)

Studniówka to słynny bal przed maturą, który odbywa się mniej więcej sto dni przed zdawanym w maju "egzaminem dojrzałości". W Polsce termin hucznych imprez wypada głównie w styczniu lub lutym. To właśnie wtedy sale taneczne wypełniają uczniowie w garniturach i uczennice ubrane w strojne suknie, z pięknymi fryzurami i makijażami.

Tradycją każdej studniówki jest również odtańczenie poloneza, a niekiedy dodatkowo walca. Po tym dostojnym otwarciu parkietu następuje zazwyczaj biesiada, podczas której uczniowie i uczennice zasiadają do stołów i zabierają się za konsumpcję. Kolacji często towarzyszy również alkohol, choć wielu rodziców i nauczycieli zabrania spożywania napojów wysokoprocentowych. Wtedy młodzież radzi sobie samodzielnie, przemycając butelki wódki na studniówkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jacyków jako doradca studniówkowy: "Piorunujące wrażenie zrobiłaby dziewczyna w habicie"

W tym wniosła alkohol na studniówkę. Młodzież zaskoczona

Na Twitterze czy Instagramie nie brakuje zdjęć ze studniówek. Jedna z uczennic pokazała w mediach społecznościowych, w czym wniosła alkohol na studniówkę. Wykazała się prawdziwą kreatywnością, w którą aż trudno uwierzyć. Przelała bowiem alkohol do małej butelki po... płynie micelarnym.

Nawet nie widać, że to Żubrówka - czytamy rozbawioną imprezowiczkę.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Młodzież nie mogła uwierzyć, że u internautki alkohol nie będzie "legalnie" stał na stołach. - O kurde, nie będzie u was alkoholu tak normalnie na stole? - pytali. Inni byli zachwyceni pomysłem: - Dobre - chwalili. Na Twitterze nie brakuje komentarzy na temat zabraniania 18 i 19-latkom picia alkoholu podczas studniówki.

Jestem w szoku, że na tylu studniówkach musieliście się kryć z alkoholem, bo u nas co roku jest zwyczajnie alkohol na stołach i nauczyciele też mają postawiony alkohol od nas - pisze jeden z użytkowników

Ile kosztuje studniówka 2023? Porażające ceny

Inni zwracają uwagę na wysokie ceny, które rodzice muszą zapłacić za udział ich dzieci w studniówce. Wyliczają sukienkę lub garnitur, makijaż, fryzjera czy kosmetyczkę. - Jak tak sobie myślę ile pieniędzy kosztuje studniówka, to aż mi słabo trochę, zbierając wszystko: sukienkę, buty, torebkę, paznokcie, fryzjera, kosmetyczkę, sam wstęp, alkohol czy transport, ile rzeczy bym za to miała - czytamy.

Ceny studniówek z roku na rok są coraz droższe. W 2023 roku, jak informuje wielu rodziców i uczniów, za studniówkę trzeba zapłacić nawet ok. tysiąca złotych. Podczas relacji z jednej z imprez relacjonowanej w TVN24 widzowie dowiedzieli się, że za bal należy zapłacić aż 450 zł, często osoba towarzysząca to dodatkowy koszt 200 zł. Do tego dochodzi sukienka, na przykład za 300 zł, fryzjer, kosmetyczka czy paznokcie.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić