aktualizacja 

Widzisz takie bąble? Przyłóż do paneli. Obejdzie się bez wymiany

10

Choć panele podłogowe są proste w utrzymaniu, niestety często mogą ulec uszkodzeniu. Wyjątkowo nie lubią się z wodą. Jeżeli tylko na nasze panele wylało się choć trochę płynu, od razu podejmijmy odpowiednie kroki.

Widzisz takie bąble? Przyłóż do paneli. Obejdzie się bez wymiany
Jak sobie poradzić z "bąblami" na panelach? (Adobe Stock, Petra Richli)

Polacy przy wyborze podłogi bardzo często decydują się właśnie na panele. Na rynku dostaniemy wiele odcieni - również w przystępnych cenach. Jeżeli i w naszym domu znajdują się panele, musimy wiedzieć, jak się zachować, kiedy wyleje się na nie woda. Inaczej zaczniemy zauważać na charakterystyczne "bąble". Na całe szczęście można się ich pozbyć i to prostymi, domowymi sposobami, trzeba jednak działać szybko.

Twoje panele są w bąblach? Tak się ich pozbędziesz

Bąble, które pojawiają się na panelach to nie tylko problem natury estetycznej. Mogą bowiem prowadzić do uszkodzenia podłogi. Właśnie z tego względu, jeśli tylko je zauważymy, musimy zacząć działać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprzątanie bez smug

Warto też już na samym początku pamiętać, w jaki sposób obchodzić się zwłaszcza z laminowanymi panelami. Absolutnie nie wolno ich czyścić z pomocą bardzo mokrego mopa. Jeżeli jednak bąble już zdążyły się pojawić, wypróbujmy metodę prasowania wybrzuszonych miejsc.

Jak usunąć wybrzuszenia z paneli?

Pierwszą, niezwykle ważną rzeczą, jest dokładne osuszenie podłogi. Następnie w miejscu, gdzie pojawiły się bąble, kładziemy bawełniany ręcznik lub ściereczkę. Bardzo istotne jest to, aby używać wyłącznie produktów z naturalnych materiałów. W międzyczasie rozgrzewamy żelazko na średnie obroty. Kiedy już osiągnie swą moc, przykładamy je do ręcznika czy ściereczki, a następnie delikatnie "prasujemy" wybrzuszenia na panelach. W ten sposób w ciągu kilku minut bąble powinny zniknąć.

Żelazko nie pomogło? Niestety nie mamy dobrych wieści. Jest to bowiem sygnał, że niestety czeka nas wymiana paneli, ponieważ uszkodzenia są zbyt rozległe. Pamiętajmy, aby na każde, nawet najmniejsze wybrzuszenie, reagować natychmiast, aby w przyszłości uniknąć takie sytuacji.

Autor: ZS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić