"Wiem, że nie dostanę rozgrzeszenia". Ksiądz tłumaczy

26

Ksiądz Piotr Jarosiewicz po raz kolejny zmierzył się na TikToku z trudnym pytaniem, jakie zadała mu jedna z użytkowniczek platformy. Kobieta chciała dowiedzieć się, czy pomimo tego, iż dobrze wie, że nie dostanie rozgrzeszenia, czy może wybrać się do spowiedzi. Duchowny nie miał żadnych wątpliwości.

"Wiem, że nie dostanę rozgrzeszenia". Ksiądz tłumaczy
Czy żyjąc w niesakramentalnym związku można iść do spowiedzi? (Pixabay (652234 ), TikTok)

Katolicki ksiądz Piotr Jarosiewicz aktualnie posługuje w diecezji drohiczyńskiej. Angażuje się w życie duchowe młodzieży i organizuje dla nich liczne rekolekcje. Pracuje również na co dzień jako katecheta.

Po godzinach prowadzi swój kanał na TikToku. To tutaj chętnie i otwarcie dzieli się wiedzą na temat wiary oraz Boga. Nie ucieka od trudnych pytań, które zadają mu wierni. Na platformie obserwuje go ponad 270 tysięcy użytkowników. Liczba ta wciąż rośnie.

Brak rozgrzeszenia a spowiedź. Czy można iść do konfesjonału? Ksiądz tłumaczy

Czy mogę iść do spowiedzi? Chociaż wiem, że nie dostanę rozgrzeszenia, bo jestem po rozwodzie, a z obecnym partnerem nie mam ślubu - zapytała pewna Tiktokerka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz został zapytany o kolędę przez internet. Odpowiedział stanowczo

Na odpowiedz duchownego nie trzeba było długo czekać. "Przeczytałem taką maksymę. 'Nigdy nie ma wystarczającej ilości czasu, by zrobić wszystko. Ale zawsze jest wystarczająco czasu, by zrobić to, co najważniejsze'. Po co o tym mówię?" - rozpoczął tajemniczo ks. Jarosiewicz.

Jeśli mamy potrzebę stanięcia przed Bogiem, to jak najbardziej stawajmy. W obecnej sytuacji, w której pani jest, to rzeczywiście ksiądz nie może dać rozgrzeszenia. Nie tyle nie chce, co nie może... - wyjaśnił duchowny.

"Jeśli chcemy zabiegać o to, co najważniejsze, czyli spotkanie z Bogiem - tutaj przez pośrednictwo kapłana - to ja zachęcam, żeby umówić się z kapłanem na rozmowę. Powiedzieć mu to, co: nas absorbuje, w nas jest i nas dotyka. Po to, żeby Pan Bóg to przyjął, a kapłan wysłuchał" - podsumował Jarosiewicz.

Filmik szybko stał się hitem wśród użytkowników sieci. Tiktokerzy chętnie go lajkowali i komentowali, starając się dodać otuchy kobiecie i dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić