Marta Kutkowska
Marta Kutkowska| 
aktualizacja 

Wrzuć torebkę herbaty do toalety i zobacz, co się stanie. Świetny trik

92

"Eko gospodarstwo domowe" to trend, który trafił pod strzechy. Skuteczne środki do czyszczenia możesz stworzyć samemu. Mają one dodatkową zaletę - nie rujnują portfela. Przekonałaś się już o magicznych właściwościach sody oczyszczonej i octu? Pora wypróbować torebki po herbacie.

Wrzuć torebkę herbaty do toalety i zobacz, co się stanie. Świetny trik
Wrzuć torebkę herbaty do toalety. Mało osób zna ten trik (123RF)

Torebki po herbacie powinny przestać być traktowane jak niepotrzebny odpadek. Wrzucenie ich do toalety pomoże ci uporać się z trudnym do usunięcia kamieniem i zaciekami.

Masz herbatę? Masz środek do czyszczenia toalety

Każdy z nas pije herbatę. By wypróbować ten trik, nie musisz nawet schodzić do sklepu. Wrzuć kilka torebek po napoju do muszli i nie spuszczaj wody. Potem poczekaj kilkanaście minut. Herbata rozpuści kamień i zacieki, które teraz bez trudu usuniesz nawet zwykłą gąbką.

Pamiętaj, by nie zostawiać herbaty za długo w muszli. Możesz osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego i zafarbować toaletę. Jesteś zapominalska? Nastaw minutnik na kilkanaście minut.

Herbata umyje ci okna

Trik z muszlą klozetową cię zachwycił? Spróbuj użyć naparu z herbaty do mycia okien. Wystudzona herbata idealnie sprawdzi się, jako płyn do mycia szyb. Usunie zabrudzenia i nie pozostawi smug. Pamiętaj, żeby do mycia okien nie używać nieprzegotowanej wody z kranu. Zawarte w niej minerały pozostawią ślady na oknach. Protip: ściereczkę zastąp nylonową skarpetką.

Herbata “na zimno”

Masz problem z wilgocią w chłodziarce? W twojej lodówce niekoniecznie ładnie pachnie? Wykorzystaj torebki z herbaty. Włożone w drzwi szafki torebki z suszem, wchłoną wilgoć i odświeżą wnętrze lodówki.

Zobacz także: Zaskakujące wyniki badań. Jedna filiżanka dziennie może uratować ci życie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić