aktualizacja 

Wsadź do lodówki mokrą gazetę. To trik, który cię zaskoczy

48

Nie możesz poradzić sobie z brzydkim zapachem, który unosi się z lodówki za każdym razem, kiedy ją otwierasz? To bardzo uciążliwa okoliczność, z którą zetknął się z pewnością każdy z nas. Istnieje jednak sprawdzony sposób z użyciem gazety, aby pozbyć się tego problemu.

Wsadź do lodówki mokrą gazetę. To trik, który cię zaskoczy
Sposób na zapachy w lodówce (Pexels)

Przykry zapach z lodówki może być wynikiem nadpsutego jedzenia lub brudnych półek. Powstaje też przez zmieszanie się intensywnych zapachów różnych produktów. Na taki problem istnieją jednak domowe sposoby, z których korzystały jeszcze nasze babcie. Do jednego z nich potrzebna jest gazeta. 

Domowe patenty na brzydki zapach z lodówki 

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, wystarczy wsadzić do niej wilgotną gazetę lub ewentualnie zwilżony ręcznik papierowy. Oba doskonale działają jako pochłaniacze zapachów. Wilgotną gazetę zwiniętą w kulkę trzymaj w lodówce przez kilkanaście godzin, a problem z pewnością ustąpi. Taki zabieg można wykonywać profilaktycznie co jakiś czas, a szczególnie wtedy, gdy problem na nowo się pojawi. 

Istnieją jeszcze inne produkty, które pomagają w pozbyciu się brzydkiego zapachu z lodówki. Tak samo dobrze, jak mokra gazeta, zadziała zużyta torebka po czarnej herbacie. Zniweluje zapach cebuli i czosnku. Innym sposobem jest wsadzenie do lodówki pojemnika z kawą lub sodą oczyszczoną. Ważne, aby pojemnik był otwarty i możliwie jak najszerszy. 

Trik na skuteczne wyczyszczenie lodówki 

Chcąc uniknąć przykrego zapachu z lodówki, należy jednak przede wszystkim dbać o jej czystość. Dlatego nie dopuszczajmy do zbyt długiego zalegania w niej produktów spożywczych. Owoce i warzywa trzymajmy najlepiej w pojemnikach lub na talerzykach, a nie bezpośrednio na półkach.

Lodówkę należy co jakiś czas umyć, nawet jeśli nie wydobywa się z niej brzydki zapach. Warto w tym celu użyć wody z octem, która ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Dodatkowo usuwa niepożądane zapachy. Nie trzeba się jednak obawiać, że jedzenie przesiąknie intensywnym zapachem octu, ponieważ ten szybko się ulatnia. 

Zobacz także: Tych produktów nie trzymaj w lodówce
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić