Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ORY
|
aktualizacja

Wsadź do lodówki mokrą gazetę. To trik, który cię zaskoczy

33
Podziel się:

Nie możesz poradzić sobie z brzydkim zapachem, który unosi się z lodówki za każdym razem, kiedy ją otwierasz? To bardzo uciążliwa okoliczność, z którą zetknął się z pewnością każdy z nas. Istnieje jednak sprawdzony sposób z użyciem gazety, aby pozbyć się tego problemu.

Wsadź do lodówki mokrą gazetę. To trik, który cię zaskoczy
Sposób na zapachy w lodówce (Pexels)

Przykry zapach z lodówki może być wynikiem nadpsutego jedzenia lub brudnych półek. Powstaje też przez zmieszanie się intensywnych zapachów różnych produktów. Na taki problem istnieją jednak domowe sposoby, z których korzystały jeszcze nasze babcie. Do jednego z nich potrzebna jest gazeta. 

Domowe patenty na brzydki zapach z lodówki 

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, wystarczy wsadzić do niej wilgotną gazetę lub ewentualnie zwilżony ręcznik papierowy. Oba doskonale działają jako pochłaniacze zapachów. Wilgotną gazetę zwiniętą w kulkę trzymaj w lodówce przez kilkanaście godzin, a problem z pewnością ustąpi. Taki zabieg można wykonywać profilaktycznie co jakiś czas, a szczególnie wtedy, gdy problem na nowo się pojawi. 

Istnieją jeszcze inne produkty, które pomagają w pozbyciu się brzydkiego zapachu z lodówki. Tak samo dobrze, jak mokra gazeta, zadziała zużyta torebka po czarnej herbacie. Zniweluje zapach cebuli i czosnku. Innym sposobem jest wsadzenie do lodówki pojemnika z kawą lub sodą oczyszczoną. Ważne, aby pojemnik był otwarty i możliwie jak najszerszy. 

Trik na skuteczne wyczyszczenie lodówki 

Chcąc uniknąć przykrego zapachu z lodówki, należy jednak przede wszystkim dbać o jej czystość. Dlatego nie dopuszczajmy do zbyt długiego zalegania w niej produktów spożywczych. Owoce i warzywa trzymajmy najlepiej w pojemnikach lub na talerzykach, a nie bezpośrednio na półkach.

Lodówkę należy co jakiś czas umyć, nawet jeśli nie wydobywa się z niej brzydki zapach. Warto w tym celu użyć wody z octem, która ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Dodatkowo usuwa niepożądane zapachy. Nie trzeba się jednak obawiać, że jedzenie przesiąknie intensywnym zapachem octu, ponieważ ten szybko się ulatnia. 

Zobacz także: Tych produktów nie trzymaj w lodówce
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(33)
spoko
miesiąc temu
Najlepiej włożyć Gazetę Polską na zasadzie klin klinem i po smrodzie.
Awar
4 miesiące temu
Ok?! Gazeta! Ale jaka Wyborcza czy Polska? Gazeta gazecie nie równa
jolly
5 miesięcy temu
Jak żyję nigdy nie miałam brzydkiego zapachu w lodówce! Jak można pisać takie bzdury,że każdy na pewno się z tym spotkał.
ina
5 miesięcy temu
Brzydki zapach likwiduje trzymanie sody oczyszczonej ,otwarta torebka
ebra
5 miesięcy temu
Najlepiej popsikać wnętrze lodówki dezodorantem (np kwiatowym lub owocowym)
Paweł
5 miesięcy temu
Też tak zrobiłem a rano jak otworzyłem lodówkę to normalnie szok: gazeta sztywna a smród całkiem inny
bbb
5 miesięcy temu
Najlepszy sposób, to porządne wytarcie lodówki, przy większych zakupach. Nie brudzi się wtedy prawie w ogóle. Rozmrażanie raz na pół roku. Sprawdzone w praktyce.
Eva
5 miesięcy temu
Ja mam jeden patent. Mycie. W przypadku brzydkiego zapachu u ludzi tez działa.
Nico
5 miesięcy temu
Lodówkę trzeba po prostu wymyć. Porada jest w stylu: żeby nie śmierdzieć wystarczy się wietrzyć zamiast się myć.
babcia
5 miesięcy temu
Mój komentarz się ukazał ale nadal nie usunięto obleśnej reklamy typu "obciągnę ci" itp. Może szanowny moderator trochę przyłoży się do pracy i zajmie się tematem.
kar
5 miesięcy temu
Gazety w lodówce? Strasznie nieestetyczne. Jak się myje lodówkę, najlepiej przy uzyciu octu lub sody oczyszczonej, to nie będzie smierdziało.Gorzej jak ktoś dopuszcza w ogóle do smrodu. A produkty o intensywnym zapachu umieszcza się w odpowiednich pojemnikach albo zawija w folie.
jol
5 miesięcy temu
śmierdzi wtedy, gdy lodówki sie nie myje. Najlepszy sposób to ocet lub soda oczyszczona
wiktor52
5 miesięcy temu
sposób dobry i sprawdzony . jednak muszę sprostować -moja babcia nie miała lodówki ! tak naprwdę to zmarła już po wojnie ale z lodówki przedwojennej nie korzystała bo nie było w sprzedaży lodu (ta przedwojenna lodówka to była szafka z blaszanym wnętrzem i wywietrznikiem)elektrycznych w polsce nie było !!!
babcia
5 miesięcy temu
Jestem babcią ale nigdy nie próbowałam stosować tak niehigienicznego sposobu. Jak cos śmierdzi to trzeba to usunąć, a intensywnie pachnące produkty zabezpieczać folią spożywczą. Sod i kawa są ok.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić