Zamiast pomóc, może zaszkodzić. 5 najczęstszych błędów przy używaniu odżywki

2

Odpowiednia pielęgnacja włosów nie jest wcale tak prosta, jak się wydaje. Okazuje się, że najwięcej wątpliwości pojawia się przy używaniu odżywki. Podobno każda kobieta popełnia choć jeden z tych pięciu błędów. Niektóre z nich mogą wpływać na znacznie gorszą kondycję włosów. Dlatego przychodzimy z listą grzechów fryzjerskich, z której dowiesz się, czego absolutnie nie robić.

Zamiast pomóc, może zaszkodzić. 5 najczęstszych błędów przy używaniu odżywki
Błędy, które popełniamy przy korzystaniu z odżywki do włosów (Getty Images, Bogdan Kurylo)

To, co sprawdza się u koleżanki, u ciebie może wywołać zupełnie odwrotny efekt. Każda kobieta potrzebuje pielęgnacji odpowiednio dobranej do swoich włosów, ponieważ potrzeby w tym zakresie są bardzo indywidualne w zależności od cech skóry głowy i kosmyków. Istnieją jednak uniwersalne zasady, dotyczące dbania o włosy, których bezwzględnie powinno się przestrzegać oraz błędy, których należy unikać. 

Odżywka do włosów – jak poprawnie jej używać?

Jak się okazuje, najwięcej problemów przysparza odżywka do włosów. Podobno większość kobiet nie wie, jak poprawnie z niej korzystać lub popełnia choć jeden z pięciu powszechnych błędów w tym zakresie. Niektóre z nich mogą nawet niszczyć włosy, więc bez wątpienia warto się z nimi zapoznać. 

Listę pięciu błędów używania odżywki do włosów stworzyła dla portalu The Sun fryzjerka Martina Kralikova. Po pierwsze przed zakupem tego produktu warto poświęcić chwile czasu chociażby na przeczytanie informacji zamieszczonych na opakowaniu i dobrać odżywkę do potrzeb swoich włosów. Wiele osób wybiera ją przypadkowo, co jest ogromnym błędem. 

Jako drugi grzech fryzjerka wskazała na używanie zbyt dużej ilości odżywki. Wywołuje to nagromadzenie się produktu na kosmykach i również wpływa na ich szybsze przetłuszczanie się. Ilość odżywki zależeć będzie oczywiście od długości włosów, jednak Kralikova poleca używanie ilości podobnej do jednego lub dwóch ziarnek grochu. 

Trzecim błędem jest nakładanie tego produktu w złym miejscu. Odżywki w żadnym wypadku nie aplikujemy na skórę głowy czy nasadę włosów. To od razu sprawi, że włosy będą oklapnięte i szybko się przetłuszczą. Podstawową zasadą jest to, by odżywkę nakładać od połowy długości włosów po ich końce. 

Zostaw odżywkę na włosach, a potem dokładnie spłucz

Jako czwarty błąd na liście jawi się niepozostawianie odżywki na włosach przez wystarczająco długi czas. By produkt odniósł pożądane skutki, warto zostawić go na włosach chociaż przez kilka minut. Z kolei maski głęboko odżywiające kosmyki poleca się zostawić nawet na 10 do 30 minut. 

Ostatnim, piątym grzechem podanym przez Martinę Kralikovą jest niedokładne spłukiwanie. Niezupełne pozbycie się produktu z włosów sprawi, że będą tłuste i nieładne. Dlatego pamiętaj, by po nałożeniu odżywki spłukać ją chłodną wodą, zamykając łuski włosów i poświęcić na to więcej czasu. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jak wybrać odżywkę do włosów?
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić