aktualizacja 

Zaczęła myć włosy raz w miesiącu. Pokazała, jak teraz wyglądają

151

Masz problem z przetłuszczającymi się włosami? Tiktokerki przekonują, że wystarczy raz w miesiącu umyć włosy, a i tak będą piękne i zadbane. Warto także zaznaczyć, że nie każdy trend na TikToku trzeba naśladować.

Zaczęła myć włosy raz w miesiącu. Pokazała, jak teraz wyglądają
Tiktokerka myje włosy raz w mieisiącu (TikTok)

Jak często powinniśmy myć włosy? To sprawa bardzo indywidualna. Każdy bowiem ma inny rodzaj skóry i włosów. Na TikToku pojawił się nowy trend dotyczący pielęgnacji włosów.

Popularne tiktokerki przekonują, że wystarczy zaledwie raz w miesiącu umyć włosy, by wciąż były piękne. Twierdzą, że wystarczy przyzwyczaić włosy do mycia ich z coraz to mniejszą częstotliwością. Jedna z nich pokazała internautom, jak wyglądają jej włosy, które od miesiąca nie widziały szamponu. Mimo to wyglądają na "świeże" i lśniące.

Haylee zdradziła, że kluczowy jest trening włosów, czyli technika, która pozwala na zminimalizowanie wydzielania sebum przez gruczoły łojowe. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość. Taki proces w jej przypadku trwał aż rok.

Trycholog Joanna Skrzypczak twierdzi jednak, że włosy powinniśmy myć nie rzadziej niż raz na 3 dni.

Wydzielina gruczołów łojowych i potowych tworzy sebum, czyli płaszcz hydrolipidowy skóry, który reguluje pH naskórka. Przetrzymywanie włosów bez mycia przez kilka dni prowadzi do jego zaburzenia, co wpływa na zgrubienie warstwy rogowej naskórka. Ponadto przy nadmiernym łojotoku faza oczyszczania jest bardzo istotna, żeby nie dochodziło do zatykania ujść mieszków włosowych i stanów zapalnych. Możemy to porównać do sytuacji, w której przy leczeniu trądziku zaproponowalibyśmy zakaz mycia twarzy - tłumaczy Paulina Charkiewicz, fryzjerka i trenerka marki Davines, cyt. za portalem avanti24.pl
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Jak nie korzystać z wyciągu narciarskiego? Zabawne nagranie ze Stacji Czarny Groń w Małopolsce
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić