Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Zapytał księdza o maturę. "Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza"

12

Ksiądz Piotr Jarosiewicz cieszy się sporą popularnością w mediach społecznościowych. Często publikuje nagrania, w których odpowiada na pytania od wiernych, rozwiewając wątpliwości dotyczącego religii i spraw dotyczących Kościoła katolickiego. Ostatnio odniósł się do kwestii matury przy chęci dostania się do seminarium.

Zapytał księdza o maturę. "Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza"
Maturzysta zapytał księdza o maturę. Czy jest konieczna do seminarium? (Pexels)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, a w szczególności TikToka, za pomocą którego komunikuje się ze swoimi fanami. Wiele osób zadaje mu pytania związane z wiarą i Kościołem katolickim, a duchowny ochoczo na nie odpowiada.

Ks. Jarosiewicz na co dzień pracuje w diecezji drohiczyńskiej. Ostatnio jeden z maturzystów zadał mu pytanie dotyczące chęci wstąpienia do seminarium.

Chłopak zapytał: "Czy do seminarium jest wymagana np. matura rozszerzona z języka polskiego, czy wystarczy tylko zdać maturę na poziomie podstawowym?" Duchowny wyraźnie ucieszył się z pytania i pospieszył z odpowiedzią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy stają się coraz mniej religijni. Ks. prof. Kobyliński: głęboka sekularyzacja młodego pokolenia

Czy do seminarium potrzebna jest matura? Ks. Jarosiewicz odpowiada

Super pytanie. Wystarczy zdać na poziomie podstawowym, bo matura jest maturą. Zachęcam i zapraszam - kto zda maturę na poziomie czy to podstawowym, czy na rozszerzonym, a ma pragnienie zostać księdzem - seminarium czeka.

Następnie ksiądz w komentarzu dodał również, iż: "Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie zaprasza".

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Aby móc ubiegać się o przyjęcie do seminarium, tak jak wspomniał ks. Jarosiewicz, należy mieć zdaną maturę.

Ponadto koniecznie jest dostarczenie takich dokumentów jak: zaświadczenie z chrztu i bierzmowania, świadectwo ukończenia szkoły średniej, zaświadczenie o niekaralności, świadectwo zdrowia, opinia katechety lub księdza z parafii, z której pochodzi kandydat, odpowiedni wniosek o przyjęcie do seminarium. Każda kandydatura jest rozpatrywana indywidualnie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić