"Antykościelne media nakręciły aferę". Radio Maryja o sprawie posłanki KO

27

Przed tygodniem ksiądz z ambony w Potoku Wielkim na Lubelszczyźnie przepraszał za obecność posłanki KO Marty Wcisło w kościele i krytykował Platformę Obywatelską za lekceważenie spraw rolników. Oburzona posłanka sprawę nagłośniła w mediach. Teraz do sprawy odniosło się Radio Maryja. "Antykościelne media nakręciły aferę" - pisze portal.

"Antykościelne media nakręciły aferę". Radio Maryja o sprawie posłanki KO
"Antykościelne media nakręciły aferę". Radio Maryja o sprawie posłanki KO (AKPA, PAP)

O kościelnej aferze z udziałem posłanki Koalicji Obywatelskiej zrobiło się głośno przed kilkoma dniami, kiedy Marta Wcisło udostępniła w sieci nagranie z wypowiedzią księdza podsumowujące jej wizytę z 5 maja w kościele na Lubelszczyźnie.

Słychać na nim, jak ksiądz komentuje wizytę posłanki w kościele i jej przystąpienie do komunii świętej podczas mszy słowami: "To skandal (...) myślę, że nosi to znamiona profanacji".

Udostępnione nagranie wywołało burzę i było szeroko komentowane w mediach. Głos w jego sprawie zabrał też portal ojca Rydzyka. "Księże Proboszczu, serdecznie dziękujemy za tę prawdziwie katolicką postawę!" - pisze autor tekstu.

W tekście Wojciecha Grzywacza czytamy, że słowa księdza wobec posłanki są jak najbardziej słuszne, gdyż jak tłumaczy autor:

Człowiek, który jawnie i publicznie występuje przeciwko nauczaniu Kościoła, nie powinien przystępować do Komunii Świętej.

Dalej autor wyjaśnia, że ksiądz ma prawo decydować o tym, czy posłanka może przyjąć komunię świętą czy nie, gdyż - w jego opinii - jej poglądy nie są zgodne z nauką kościoła katolickiego.

To prawda, że Kościół nie wymaga świętości, aby móc przyjąć Ciało Chrystusa, jednak nie jest też tak, że można prezentować publicznie całkowicie niekatolickie poglądy, a potem żądać Komunii Świętej. Konieczna jest odpowiednia dyspozycja, to znaczy stan łaski uświęcającej. Przyjęcie Komunii Świętej w stanie grzechu śmiertelnego jest świętokradztwem, czyli jednym z najcięższych przestępstw kanonicznych -czytamy na Radio Maryja.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić