Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Zaszła w ciążę będąc w ciąży? Wkrótce urodzi trojaczki

9
Podziel się:

Zajście w ciążę w trakcie poprzedniej brzmi nieprawdopodobnie. Jednak pewna Amerykanka twierdzi, że doszło u niej do tak zwanej superfetacji. W wyniku tego zjawiska, kobieta ma wkrótce urodzić trojaczki.

Zaszła w ciążę będąc w ciąży? Wkrótce urodzi trojaczki
Amerykanka twierdzi, że doszło u niej do tzw. superfetacji (zdj. poglądowe) (Pixabay, Free-Photos)

Kobieta znana na TikToku jako Blonde Bunny i jej mąż spodziewają się powiększenia rodziny. Pierwsza badania wykazały, że kobieta urodzi bliźniaki. Amerykanka twierdzi jednak, że po 10 dniach doszło do ponownego zapłodnienia, w wyniku której kobieta urodzi trzecie dziecko.

Zwykle w organizmie powinny nastąpić zmiany hormonalne, które powstrzymają ponowną owulację, gdy jesteś już w ciąży. W moim przypadku tak się nie stało – ogłosiła kobieta.

Miały być bliźniaki, będą trojaczki

Internauci podważają wersję kobiety. Zjawisko superfetacji czyli ponownego zapłodnienia zdarza się bowiem głównie u zwierząt. Na całym świecie zanotowano do tej pory zaledwie 10 przypadków takiego zjawiska u ludzi.

Zaszła w ciążę w trakcie ciąży. Kolejny taki przypadek?

O podobnej sytuacji opowiadała cztery lata temu Australijka Kate Hill. Kobieta również usłyszała, że w jej brzuchu jest dwójka dzieci, jedno starsze od drugiego o 10 dni. Dzieci przyszły na świat razem w wyniku cesarskiego cięcia.

Szczęśliwi rodzice bliźniaków, kilkanaście lat wcześniej usłyszeli, że nie mogą mieć dzieci. U kobiety zdiagnozowano zespół policystycznych jajników (PCOS). Lekarze uważają więc, że do superfetacji doszło w wyniku wcześniejszej kuracji hormonalnej.

Tak naprawdę nie zdawałam sobie sprawy, jak szczególne są moje dzieci, dopóki się nie urodziły – mówiła wtedy kobieta.

Obejrzyj także: Koronawirus a ciąża. Zaskakujące wyniki badań

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
rozmnożeni
2 lata temu
A w piśmie jest powiedziane: idźcie i rozmnażajcie się. Więc o co chodzi. Ludziska bieżcie się do roboty.
catolico
2 lata temu
„Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo.” (św. Jan Chryzostom, 349-407)
catolico
2 lata temu
„Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo.” (św. Jan Chryzostom, 349-407)
catolico
2 lata temu
„Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu)
catolico
2 lata temu
Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)
Wybor
2 lata temu
Może to niepokalane poczęcie ?
suweren
2 lata temu
Jakie to szczęście dla Polski, że prezes nie ma potomka.
Ksiądz
2 lata temu
Cud Boski, nowy Jezus w drodze.
Wafelek
2 lata temu
Fajnie :) .. i Gratulacje dla nich ! .. im więcej dzieci w rodzinie tym więcej uśmiechu, radości i zabawy na twarzach ... my (np)co niektórzy już dorośli i już czar dziecięcych lat już prysł chociaż jak ja (ja)mam bardzo dobrą pamięć to wspominam jak wczoraj i jak dziś jak to było... w lecie czy chociażby w zimie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić