aktualizacja 

Zaszła w ciążę będąc w ciąży? Wkrótce urodzi trojaczki

15

Zajście w ciążę w trakcie poprzedniej brzmi nieprawdopodobnie. Jednak pewna Amerykanka twierdzi, że doszło u niej do tak zwanej superfetacji. W wyniku tego zjawiska, kobieta ma wkrótce urodzić trojaczki.

Zaszła w ciążę będąc w ciąży? Wkrótce urodzi trojaczki
Amerykanka twierdzi, że doszło u niej do tzw. superfetacji (zdj. poglądowe) (Pixabay, Free-Photos)

Kobieta znana na TikToku jako Blonde Bunny i jej mąż spodziewają się powiększenia rodziny. Pierwsza badania wykazały, że kobieta urodzi bliźniaki. Amerykanka twierdzi jednak, że po 10 dniach doszło do ponownego zapłodnienia, w wyniku której kobieta urodzi trzecie dziecko.

Zwykle w organizmie powinny nastąpić zmiany hormonalne, które powstrzymają ponowną owulację, gdy jesteś już w ciąży. W moim przypadku tak się nie stało – ogłosiła kobieta.

Miały być bliźniaki, będą trojaczki

Internauci podważają wersję kobiety. Zjawisko superfetacji czyli ponownego zapłodnienia zdarza się bowiem głównie u zwierząt. Na całym świecie zanotowano do tej pory zaledwie 10 przypadków takiego zjawiska u ludzi.

Zaszła w ciążę w trakcie ciąży. Kolejny taki przypadek?

O podobnej sytuacji opowiadała cztery lata temu Australijka Kate Hill. Kobieta również usłyszała, że w jej brzuchu jest dwójka dzieci, jedno starsze od drugiego o 10 dni. Dzieci przyszły na świat razem w wyniku cesarskiego cięcia.

Szczęśliwi rodzice bliźniaków, kilkanaście lat wcześniej usłyszeli, że nie mogą mieć dzieci. U kobiety zdiagnozowano zespół policystycznych jajników (PCOS). Lekarze uważają więc, że do superfetacji doszło w wyniku wcześniejszej kuracji hormonalnej.

Tak naprawdę nie zdawałam sobie sprawy, jak szczególne są moje dzieci, dopóki się nie urodziły – mówiła wtedy kobieta.

Obejrzyj także: Koronawirus a ciąża. Zaskakujące wyniki badań

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić