aktualizacja 

Miała 42 lata, gdy zaszła w ciążę. Położna się nie hamowała

89

Lucy Baker zaszła w ciążę w wieku 42 lat, co spotkało się z bardzo negatywnymi reakcjami... nawet ze strony położonej! Kobieta postanowiła jednak nie przejmować się krytyką i dziś pomaga innym osobom, które późno zostaną matkami. Swój profil na Instagramie nazwała żartobliwie - "Geriatryczna mama".

Miała 42 lata, gdy zaszła w ciążę. Położna się nie hamowała
Została mamą po "czterdziestce" (Instagram)

Lucy o swojej trzeciej ciąży dowiedziała się, gdy miała 42 lata. To nie spotkało się z pozytywnymi reakcjami. Przykre komentarze docierały zewsząd.

"Geriatryczna mama"

Położna poprosiła mnie o datę urodzenia. Powiedziałam "styczeń 1976", a ona sapnęła. Ta jej reakcja utkwiła mi w pamięci. [...] To było tak oczywiste, że była zszokowana moim wiekiem. To boli — wspomina Lucy, cytowana przez BBC.

Kobieta powiedziała, że położna napisała na jej karcie "starsza mama", co było bardzo nieprzyjemne i niezręczne. Rodzina i przyjaciele ciepło przyjęli wieści o kolejnym dziecku. Niestety, po czasie okazało się, że niektóre koleżanki kobiety po prostu ukrywały przed nią swoje prawdziwe myśli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: "Halo Polacy". W USA płacą za to krocie. "Koszty liczone w tysiącach dolarów"
Było wiele komentarzy, które prawdopodobnie już sama o sobie pomyślałam, ale kiedy usłyszałam je od innych ludzi... to mnie to zabolało. To było bolesne, gdy ludzie oceniali moją ciążę - przyznaje Lucy.

Kobieta powiedziała, że wiele z jej koleżanek chciało dobrze doradzać, ale nie były to przyjemne komentarze. Przez całą ciążę Lucy starała się nimi nie przejmować i żyć po swojemu. Wkrótce odkryła, że nie tylko ona zmaga się z podobną krytyką, dlatego postanowiła się tym zająć.

Lucy Baker, wraz z mężem Danem i trójką dzieci, mieszka w Woodhall w Lincolnshire na wschodzie Wielkiej Brytanii. Obecnie jest coachem i stara się pomagać kobietom z całego świata, które - podobnie jak ona - zaszły w ciążę po 40. roku życia. Założyła grupę wsparcia na Facebooku dla wszystkich matek, które doświadczają hejtu z powodu wieku. Swój profil na Instagramie nazwała żartobliwie "Geriatryczna mama", ale uważa, że nie powinno się na poważnie używać tego terminu w stosunki do przyszłych matek.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Termin "ciąża geriatryczna" musi zniknąć. Gdy myślisz o geriatrii, przychodzi ci na myśl jedna rzecz – osoba w bardzo podeszłym wieku, która prawdopodobnie potrzebuje dużo wsparcia. Ale nie sądzę, żeby to określenie w ogóle pasowało do macierzyństwa - podsumowuje Lucy.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić