Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SPP
|
aktualizacja

Wieszasz papier w ten sposób? To błąd!

26
Podziel się:

Jeśli myślisz, że sposób, w jaki wieszamy rolkę papieru toaletowego w łazience, nie ma znaczenia, jesteś w błędzie. Najczęściej wybieramy spośród dwóch dostępnych opcji, ale tylko jedna z nich okazuje się być poprawna. Co więcej, jej mała modyfikacja pozwoli korzystać z papieru zdecydowanie bardziej oszczędnie.

Wieszasz papier w ten sposób? To błąd!
To, jak wieszamy papier toaletowy na uchwycie, ma duże znaczenie (Adobe Stock, YouTube)

Wbrew pozorom, sposób wieszania w łazience papieru toaletowego ma ogromny wpływ na to, jak z niego później korzystamy. Najczęściej dyskusja dotyczy dwóch grup ludzi, którzy wykorzystują różne metody. Na pozór każda z nich wydaje się być wygodna. Okazuje się jednak, że istnieje instrukcja użytkowania papieru toaletowego. Wyjaśniono w niej dokładnie, jak powinien być zwijany, aby można było z niego wygodnie i oszczędnie korzystać.

Jak poprawnie wieszać papier toaletowy w łazience? Wiele osób robi to źle

Papier toaletowy wieszany jest zazwyczaj od zewnątrz, gdy listki zwisają nad rolką lub wewnątrz, kiedy układają się pod nią. Pierwszą z nich rekomendował sam twórca tego użytecznego przedmiotu. Jego zdaniem papier toaletowy powinien zwisać znad rolki.

W przypadku, gdy papier umieszczony jest odwrotnie, zwiększa się ryzyko przenoszenia bakterii groźnych dla ludzkiego zdrowia. Papier stykający się ze ścianą to także dodatkowa możliwość przedostania się do organizmu drobnoustrojów, które miała na rękach osoba korzystająca z toalety tuż przed nami.

W łazience znajduje się wiele bakterii pochodzących z ludzkich odchodów, które mogą powodować poważne zatrucia pokarmowe. Odpowiednie wieszanie papieru toaletowego może uchronić nas przed nieprzyjemnymi dolegliwościami. Ponadto poprawna metoda pozwoli nam na większą oszczędność produktu, ponieważ rozwijanie go jest łatwiejsze do kontrolowania.

Prosty sposób na oszczędzanie papieru toaletowego. Banalny trik

Odpowiednie wieszanie papieru toaletowego to niejedyny sposób na oszczędność. Znaczenie ma także sam kształt rolki. Jeśli zgnieciesz ją tuż przed założeniem na wieszak, będziesz marnować znacznie mniej papieru. Aby skorzystać z tego sposobu, ściskaj papier toaletowy w rękach, aż rolka wewnątrz zmieni kształt z okrągłego na owalny i bardziej spłaszczony.

Tak przygotowaną rolkę możesz umiejscowić w uchwycie. Podczas korzystania z papieru kształt rolki będzie stanowić opór, a ta przestanie szybko się obracać. Zazwyczaj dzieje się to bez większego wysiłku, przez co odrywamy znacznie więcej papieru toaletowego, niż rzeczywiście potrzebujemy. Możemy oczywiście go zwinąć, ale nie należy to do często praktykowanych czynności. W konsekwencji wykorzystujemy zdecydowanie za dużo produktu.

Zobacz także: Jaki papier toaletowy wybrać?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Stary chłop
2 tyg. temu
Dopiero teraz dowiaduję się ile zmarnowałem papieru. Co za rozrzutność.
Hanuniunia
2 tyg. temu
Bzdury
Hanuniunia
2 tyg. temu
Bzdura
Rajca
2 tyg. temu
Ja wydzielam po jednym listku. Da się go złożyć cztery razy i wykorzystać na maxa! Jak nie wystarcza, trzeba złożyć piąty raz.
Naturals
2 tyg. temu
Nie używam papieru tylko liście rabarbaru.
Inka
2 tyg. temu
Urwij jeden listek papieru, zrób dziurkę palcem i wtedy można wykorzystać kilka razy. Tak jest oszczędnie.🤣
ertjhg
2 tyg. temu
Już widząc tytuł dalej nie czytam.
Janka
2 tyg. temu
A czy zamiast spłaszczać rolkę mogę ją uformować w trójkąt?
piotr
2 tyg. temu
Szok, czyż by wyliczyli to eksperci z komisji śledczej Antoniego M.
AquaT
2 tyg. temu
To teraz mamy "ekspertów" od wieszania papieru do "twarzy" :):):)
gwóźdź
2 tyg. temu
Ja tam zawsze w kiblu przed użyciem papieru czytam co tam napisane i czasami nawet ciekawe rzeczy można wyczytać, zazwyczaj już przeterminowane ale ciekawe. A papier wisi na gwoździu i nigdy nie było problemów z wieszaniem. Niektórzy ludzie to faktycznie potrafią sami sobie problemy wymyślać.
Placek
2 tyg. temu
Papier zwisający z rolki jest łatwiej dostępny dla faceta lejącego na stojaka. Łatwiej jest urwać listek i wytrzeć sprzęt po laniu.
XXX
2 tyg. temu
Obyśmy tylko takie problemy mieli, to hulaj dusza ...
ecolog
2 tyg. temu
jaki papier , 3 palce i 111 na scianie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić