aktualizacja 

Wieszasz papier w ten sposób? To błąd!

34

Jeśli myślisz, że sposób, w jaki wieszamy rolkę papieru toaletowego w łazience, nie ma znaczenia, jesteś w błędzie. Najczęściej wybieramy spośród dwóch dostępnych opcji, ale tylko jedna z nich okazuje się być poprawna. Co więcej, jej mała modyfikacja pozwoli korzystać z papieru zdecydowanie bardziej oszczędnie.

Wieszasz papier w ten sposób? To błąd!
To, jak wieszamy papier toaletowy na uchwycie, ma duże znaczenie (Adobe Stock, YouTube)

Wbrew pozorom, sposób wieszania w łazience papieru toaletowego ma ogromny wpływ na to, jak z niego później korzystamy. Najczęściej dyskusja dotyczy dwóch grup ludzi, którzy wykorzystują różne metody. Na pozór każda z nich wydaje się być wygodna. Okazuje się jednak, że istnieje instrukcja użytkowania papieru toaletowego. Wyjaśniono w niej dokładnie, jak powinien być zwijany, aby można było z niego wygodnie i oszczędnie korzystać.

Jak poprawnie wieszać papier toaletowy w łazience? Wiele osób robi to źle

Papier toaletowy wieszany jest zazwyczaj od zewnątrz, gdy listki zwisają nad rolką lub wewnątrz, kiedy układają się pod nią. Pierwszą z nich rekomendował sam twórca tego użytecznego przedmiotu. Jego zdaniem papier toaletowy powinien zwisać znad rolki.

W przypadku, gdy papier umieszczony jest odwrotnie, zwiększa się ryzyko przenoszenia bakterii groźnych dla ludzkiego zdrowia. Papier stykający się ze ścianą to także dodatkowa możliwość przedostania się do organizmu drobnoustrojów, które miała na rękach osoba korzystająca z toalety tuż przed nami.

W łazience znajduje się wiele bakterii pochodzących z ludzkich odchodów, które mogą powodować poważne zatrucia pokarmowe. Odpowiednie wieszanie papieru toaletowego może uchronić nas przed nieprzyjemnymi dolegliwościami. Ponadto poprawna metoda pozwoli nam na większą oszczędność produktu, ponieważ rozwijanie go jest łatwiejsze do kontrolowania.

Prosty sposób na oszczędzanie papieru toaletowego. Banalny trik

Odpowiednie wieszanie papieru toaletowego to niejedyny sposób na oszczędność. Znaczenie ma także sam kształt rolki. Jeśli zgnieciesz ją tuż przed założeniem na wieszak, będziesz marnować znacznie mniej papieru. Aby skorzystać z tego sposobu, ściskaj papier toaletowy w rękach, aż rolka wewnątrz zmieni kształt z okrągłego na owalny i bardziej spłaszczony.

Tak przygotowaną rolkę możesz umiejscowić w uchwycie. Podczas korzystania z papieru kształt rolki będzie stanowić opór, a ta przestanie szybko się obracać. Zazwyczaj dzieje się to bez większego wysiłku, przez co odrywamy znacznie więcej papieru toaletowego, niż rzeczywiście potrzebujemy. Możemy oczywiście go zwinąć, ale nie należy to do często praktykowanych czynności. W konsekwencji wykorzystujemy zdecydowanie za dużo produktu.

Zobacz także: Jaki papier toaletowy wybrać?
Autor: SPP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić