Wyjeżdżasz na wakacje? Koniecznie wrzuć monetę do zamrażalnika

17

Mało kto wie o tym, że przed wyjazdem na urlop warto wrzucić monetę do zamrażalnika. Jest to bez wątpienia bardzo istotna rzecz. Wyjaśniamy, czemu ma służyć takie postępowanie. Od razu podkreślamy również, że jest to niezwykle praktyczna sztuczka.

Wyjeżdżasz na wakacje? Koniecznie wrzuć monetę do zamrażalnika
Monety (Pixabay)

Nie brakuje takich, którzy mają zamrażarkę wypchaną aż po brzegi. Wiosną czy też latem pojawia się tam szczególnie dużo rzeczy. W zamrażarce można znaleźć między innymi owoce, mięso czy też lody.

Masz w zamrażalniku dużo produktów? Tym bardziej przed wyjazdem na wakacje powinieneś pamiętać o bardzo prostej sztuczce z monetą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cleo wspomina początki kariery. "Zanim spotkałam Donatana, byłam w trudnej sytuacji finansowej"

Dlaczego jest to takie istotne? Wszystko za sprawą tego, że podczas wyjazdu na wakacje może dojść do awarii prądu.

Istnieje więc ryzyko, że cała zawartość zamrażalnika rozmrozi się i ponownie zamrozi. Niestety, takiego jedzenia nie można spożywać ze względu na ryzyko zatrucia pokarmowego - podkreślono.

Trik z monetą rozwieje wątpliwości

Krótko przed wyjazdem nalej wodę do szklanki, a następnie włóż do zamrażalnika. Gdy tylko powstanie lód, połóż na wierzchu monetę.

Po powrocie z wakacji zweryfikuj, jak mają się sprawy. Jeżeli moneta pozostała we wcześniejszym położeniu, to dobry znak. Świadczy on o tym, że podczas twojej nieobecności nie było przerwy w dostawie prądu.

Gdy moneta znajduje się w połowie lub na dnie szklanki, to najpewniej prądu nie było przez relatywnie długi czas. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykuj i nie jedz produktów, które były w zamrażalniku. Z pewnością się rozmroziły i zamroziły ponownie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić