Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Borys Szyc publikuje SMS-y od Latkowskiego. Gorąco wokół "Nic się nie stało"

275

Borys Szyc odpowiedział na zarzuty stawiane przez Sylwestra Latkowskiego, reżysera filmu "Nic się nie stało". Aktor zapowiedział kroki prawne i opublikował SMS-y od Latkowskiego.

Borys Szyc skomentował film "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego
Borys Szyc skomentował film "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego (ONS)

Sylwester Latkowski oskarżył Borysa Szyca o ukrywanie prawdy na temat aktów pedofilii, do których miało dochodzić w Zatoce Sztuki w Sopocie. Podczas debaty w TVP, która odbyła się po premierze filmu "Nic się nie stało", reżyser zaapelował do aktora, by "powiedział opinii publicznej, czego był świadkiem, co widział, czego nie widział".

Borys Szyc opublikował oświadczenie, w którym odniósł się do zarzutów Latkowskiego. Aktor przyznał, że bywał w Zatoce Sztuki, ale podkreślił, że gdy pojawiły się zarzuty pod adresem jej właściciela, zaczął domagać się wyjaśnienia sprawy i sprawiedliwości.

Zatoka jest powszechnie znanym miejsce w Sopocie. Jadłem tam posiłki i piłem w czasach, kiedy jeszcze korzystałem z alkoholu, czyli robiłem to, co wszyscy inni. Po informacji o zarzutach pod adresem właściciela i innych osób stanąłem razem z prezydentem Jackiem Karnowskim w jednym rzędzie, domagając się wyjaśnienia sprawy i sprawiedliwości dla ofiar, bo to one są tu ofiarą - zaznaczył Borys Szyc.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Aktor zarzucił Sylwestrowi Latkowskiemu, że w swoim dokumencie "nie przedstawia żadnych dowodów i robi sobie promocję kosztem nazwisk znanych osób". Stwierdził również, że przy pomocy filmu "zleconego przez reżimową telewizję", reżyser chciał zatuszować sprawę pedofilii w Kościele.

Oto moja prawda Panie Latkowski: Ja tkwiłem w alkoholowym bagnie ale wydostałem się z niego i nie mam zamiaru tam wracać. Pan tkwi w kryminalnym i politycznym bagnie. Które gorsze? Sam nie wiem. Trzeba mieć solidny kręgosłup i silna wolę żeby wyleźć choć z jednego. Reszta nie będzie milczeniem. Do zobaczenia w sądzie - napisał Szyc.

W kolejnym poście Borys Szyc dodał wideo, na którym widać SMS-y, które otrzymał od Latkowskiego. Reżyser zasypywał aktora wiadomościami i naciskał, by się z nim spotkał i ujawnił mu informacje dotyczące Zatoki Sztuki. Borys Szyc od początku odcinał się od tematu i podkreślał, że nie ma z tym nic wspólnego.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zobacz także: "Nic się nie stało" i afera pedofilska. Zbigniew Ziobro powołał specjalny zespół. Marcin Warchoł o szczegółach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić