aktualizacja 

12 mln zł na lawecie. Kierowca ferrari stracił panowanie nad autem

80

W niedzielę pojawiło się nagranie z wypadku w Alpach, do którego doszło podczas górskich wyścigów w Szwajcarii. Kierowca z impetem uderzył w metalowe bandy, w wyniku czego uszkodzony został cały przód. Auto wyceniane jest na ponad 12 milionów złotych.

12 mln zł na lawecie. Kierowca ferrari stracił panowanie nad autem
Rozbił ferrari warte fortunę. Ekskluzywne auto zabrała laweta (Youtube)

Obecna edycja wyścigów górskich na przełęczy Kerenzerbergrennen w Szwajcarii okazała się bardzo pechowa. W niedzielę podczas przejazdu ekskluzywnych samochód, poważnie uszkodziło się Ferrari F40. Według wstępnych ustaleń, mężczyzna z impetem uderzył w metalowe bandy, w wyniku czego uszkodzony został cały przód.

Na szczęście ani kierowca, ani kobieta, która obserwowała wypadek z pobliskiego punktu obserwacyjnego, nie zostali ranni. Według lokalnych mediów, na miejsce została wezwana karetka, ale szybko wróciła do szpitala, gdyż mężczyźnie nie była potrzebna pomoc.

Tyle szczęścia nie miało natomiast same auto. Na udostępnionym filmie w mediach społecznościowych widzimy, że przód samochodu został poważnie uszkodzony.

Naprawa tego samochodu jest możliwa, ale na pewno będzie bardzo kosztowna. Po wypadku mocno uszczupli się portfel kierowcy. Nie wiadomo ile wyniesie naprawa, jednak samo auto wyceniane jest na 2,8 miliona dolarów (ponad 12 milionów złotych).

Szczęście w nieszczęściu

Jak zauważa portal motor1.com, w większości przypadków modele ferrari, po tak dużych obrażeniach nadają się na złom. Model F40 jest jednak pod tym względem szczególny. Uszkodzenia są co prawda poważne, jednak jeśli kierowca głębiej sięgnie do kieszeni, będzie w stanie przywrócić go do stanu nadającego się do jazdy.

Ferrari wyprodukowało zaledwie 1315 egzemplarzy F40 w latach 1987-1992. Były one wyposażone w silnik V8 o pojemności 2,9 litra z podwójnym turbodoładowaniem i mocy 471 koni mechanicznych (352 kilowatów).

Zobacz także: Rozbił samochód na latarni. Pokaz głupoty amerykańskiego kierowcy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić