Wojciech Mann o skandalu TVP w Opolu: "Za komuny nie było takiego chamstwa"

863

Za nami 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Jak to zwykle bywa z tym telewizyjnym wydarzeniem, nie obyło się bez wpadek, ale i rzeczy, które wywołały oburzenie widzów. Zwłaszcza jedna z nich wydaje się po prostu skandaliczna. Głos zabrał Wojciech Mann.

Wojciech Mann o skandalu TVP w Opolu: "Za komuny nie było takiego chamstwa"
Wojciech Mann (Licencjodawca)

Przypomnijmy, że w minioną niedzielę, trzeciego dnia trwania Festiwalu odbył się koncert "Tych lat nie odda nikt - 70 lat Telewizji". Na scenie można było zobaczyć takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Partita, Jan Pietrzak, Pectus, Viki Gabor, Feel, Felicjan Andrzejczak, Halina Mlynkova, Helena Vondrackova, które zabrały widzów w podróż do przeszłości.

Częścią wieczoru było ogłoszenie wyników plebiscytu na najważniejszy program rozrywkowy telewizji publicznej. Wygrała znana i kochana niegdyś przez widzów "Szansa na sukces". Ku oburzeniu i zaskoczeniu widzów, gdy ogłaszano wyniki, nikt nawet nie zająknął się o dwóch najważniejszych nazwiskach związanych z tym formatem: Elżbietą Skrętkowską i Wojciechem Mannem.

Przypomnijmy, że program "Szan na sukces" wymyśliła Elżbieta Skrętkowska, a jego gospodarzem od 1993 r. przez 19 lat był Wojciech Mann. I to był najlepszy czas dla tego show. Jednak w TVP o tym nie wspomniano ani słowem. Mann zapytany o to przez "Fakt" miał bardzo stanowczą odpowiedź:

Przede wszystkim z uwagi na panią Elżbietę Skrętkowską chciałbym bardzo otwarcie i jasno powiedzieć, że jest to kolejny i zupełnie mnie niezaskakujący przykład chamstwa Telewizji Polskiej. Takim krokiem telewizja znów niszczy sobie opinię. Nawet za komuny takiego chamstwa nie było.

Zdaniem Manna problemem Telewizji Polskiej jest to, że kierują nią ludzie, którzy "dorwali się do władzy", a ich celem jest "schlebianie najniższym gustom, obniżanie, gdzie się da, i wycinanie tych, którzy są za trudni, bo mają ambicje zrobić coś lepiej".

Zobacz także: Afera w Trójce. Oto co sądzą o niej Polacy
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić