A1. Węzeł Łódź Północ będzie remontowany. Uwaga na spore utrudnienia!

1

W poniedziałek 28 czerwca rozpoczął się remont wiaduktu w ciągu autostrady A1 na węźle Łódź Północ, na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic. To oczywiście sprawia, że kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

A1. Węzeł Łódź Północ będzie remontowany. Uwaga na spore utrudnienia!
A1: organizacja ruchu - kierunek Katowice (gddkia.gov.pl)

Komplikacji doświadczą nie tylko kierowcy przemieszczający się autostradą A1. "Prowadzone prace będą skutkowały zmianami w organizacji ruchu również na autostradzie A2 - pod remontowanym obiektem. Ruch na kierunku Poznań - Warszawa, będzie się odbywał po jednym pasie w obu kierunkach" - zaznaczono na stronie internetowej GDDKiA.

Zmiany w organizacji ruchu są konieczne, aby bezpiecznie przeprowadzić niezbędne prace konserwacyjne. Przewidujemy, że przywrócenie ruchu na wiadukcie nastąpi w listopadzie, a przejazd pod wiaduktem całą szerokością obu jezdni autostrady A2 będzie możliwy do końca tego roku - dodano.

Zmiany w organizacji ruchu mają być na bieżąco dostosowywane do prowadzonych prac. GDDKiA apeluje o zachowanie ostrożności, stosowanie się do ograniczeń prędkości i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

Remont węzła Łódź Północ. Eksperci przygotowali plan

W 2020 roku naukowcy z Politechniki Warszawskiej szczegółowo przeanalizowali stan zachodniego wiaduktu autostrady A1 na węźle Łódź Północ.

W wyniku tych prac powstała ekspertyza techniczna, nad którą w ostatnich miesiącach pracował zespół ekspertów powołany przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. W oparciu o przygotowane przez zespół wnioski, powstał plan prac konserwacyjnych wiaduktu. Wiadukt został wyłączony z eksploatacji pod koniec 2019 roku po pojawieniu się zarysowań na konstrukcji. Od tamtego czasu przejazd w kierunku Katowic obywał się odcinkiem sąsiadującej z węzłem łącznicy - podaje GDDKiA.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić