Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Akcja "Wielkanoc 2018". Fala wyjazdów Polaków na święta znowu z tragicznymi skutkami

131

Tylko od piątku na polskich drogach zginęło 11 osób. Policja odnotowała dotychczas 131 wypadków, w których rannych zostało 166 osób.

Akcja "Wielkanoc 2018". Fala wyjazdów Polaków na święta znowu z tragicznymi skutkami
(PAP)

Sobota jest, jak na razie, najtragiczniejszym dniem Wielkanocy. Tylko tego dnia na drogach całego kraju policja interweniowała w związku z 58 wypadkami. Zginęło w nich 7 osób, a 83 zostały ranne. Podczas rutynowych kontroli w sobotę funkcjonariusze zatrzymali 276 nietrzeźwych kierowców.

W piątek również nie było najlepiej, ale na drogach jest bezpieczniej niż przed rokiem. W dniu, w którym najwięcej Polaków wyjeżdzało do swoich rodzin, odnotowano 73 wypadki, w których zginęły 4 osoby, a 83 zostały ranne. Dla porównania, w Wielki Piątek ostatniej Wielkanocy doszło do 86 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 92 zostały ranne.

Policja ostrzega: kolejne dni będą jeszcze bardziej niebezpieczne. To właśnie w czasie, gdy wiele osób wraca z świątecznych wypadków funkcjonariusze mają najwięcej pracy. 28 osób zginęło, 315 zostało rannych w 240 wypadkach - tak wyglądał bilans policyjnej akcji "Wielkanoc 2017".

Zobacz także: Zobacz także: Ojciec chciał powstrzymać dziecko. Groźny wypadek na pasach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić