Jakub Artych
Jakub Artych| 

Wszystko się nagrało. Agresor nagle wyskoczył z amerykańskiego auta

389

W Raciborzu (woj. śląskie) doszło do skandalicznej sytuacji na drodze. Zdenerwowany mężczyzna z Dodge'a Chargera, najpierw wyprzedzał na podwójnej ciągłej, a następnie wysiadł z auta i ruszył w kierunku autora nagrania.

Wszystko się nagrało. Agresor nagle wyskoczył z amerykańskiego auta
Walił pięścią w szybę kierowcy. Agresja drogowa w Raciborzu (YouTube)

Nerwowe zachowania uczestników ruchu drogowego to codzienność. Czas jest ważny tylko wtedy, kiedy siedzi się komuś na zderzaku. Potem jest go nadmiar, by hamować i udawać drogowego szeryfa.

Na takie zachowania nie powinno być miejsca na drogach. Na kanale "Stop cham" w serwisie YouTube pojawił się filmik z Raciborza, którego bohaterem jest mężczyzna z Dodge'a Chargera, najpierw wyprzedzał na podwójnej ciągłej, a następnie wysiadł z auta i ruszył w kierunku autora nagrania.

Jak dowiadujemy się z opisu filmu na YouTube, mężczyzna, który ruszył z auta był bardzo agresywny. Walił pięścią w szybę kierowcy, gdzie w środku znajdowały się dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W przeszłości medal GP znaczył więcej niż teraz? Szczera opinia Hampela
Nie wdaję się w dyskusję z "takimi" agresorami na drodze, a tym bardziej gdy w samochodzie są dzieci. Kolega z amerykańskiej bryki walił pięścią w szybę kierowcy i wykrzykiwał że cwaniak jestem i czy chce się zmierzyć na solo... no i sporo wulgaryzmów popłynęło, dzieciaki (4 i 7 lat) się pytały, o co mu chodziło. Po prostu agresja wielkiego maczo z małym rozumem na drodze - tłumaczy autor nagrania.

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Jaki jest mandat?

Jeśli nagranie z kamerki samochodowej z Raciborza trafi do policji, to mężczyzna z amerykańskiego samochodu nie uniknie mandatu.

Zastosowanie linii podwójnej ciągłej najczęściej ma miejsce w lokacjach, gdzie wyprzedzanie jest najbardziej ryzykowne, ale istnieją pewne wyjątki od tej reguły. Ponadto, warto zauważyć, że za naruszenie zakazu przejazdu przez linie podwójną ciągłą grozi mandat w wysokości 200 zł, natomiast za wyprzedzanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych kara może wynieść nawet 1000 zł.

Zobacz także: Agresja drogowa - kierowca DODGE'a CHARGERa miał ochotę na ... #1473 Wasze Filmy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić