Zima nie oszczędza polskich kierowców. Nagranie wideo z DW 545

38

Na drodze wojewódzkiej nr 545 doszło do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji. Kierowca po wykonaniu manewru wyprzedzania wpadł w poślizg i prawie wpadł do rowu. Zdarzenie zostało nagrane kamerą, a wideo trafiło do sieci.

Zima nie oszczędza polskich kierowców. Nagranie wideo z DW 545
Kierowca wpadł w poślizg (YouTube, STOP PIRAT)

Niebezpieczne zdarzenie zostało nagrane 7 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Autor po zarejestrowaniu materiału postanowił przekazać go kanałowi STOP PIRAT. Następnie filmik został opublikowany na serwisie YouTube. Wideo może być przestrogą dla innych kierowców.

W ostatnich dniach na polskich drogach zagościła zimowa aura. Nic dziwnego więc, że wraz z pojawieniem się trudnych warunków atmosferycznych przybywa incydentów z udziałem samochodów. Niestety nie wszyscy kierowcy zdejmują nogę z gazu. Przykład niedostosowania się do sytuacji pogodowej nagrał jeden z kierowców na DK 545.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zamarznięty samochód w Chinach. Zaskakujący widok auta przy temperaturze -21 st. C.

Na nagraniu widać, że panujące warunki drogowe nie były najlepsze. Pomimo tego pewien kierowca postanowił wykonać manewr wyprzedzania z wysoką prędkością w niedozwolonym miejscu. Po powrocie na prawy pas ruchu samochód wpadł w niekontrolowany poślizg. Auto zarzuciło na lewą, a później na prawą stronę. Centymetry dzieliły kierującego od znalezienia się w rowie. Jakimś cudem udało mu się jednak wyratować z trudnej sytuacji i kontynuować jazdę.

Wideo wzbudziło zainteresowanie ze strony internautów. Autor nagrania stwierdził w opisie, że sam zdziwił się, że niekontrolowany poślizg nie zakończył się lądowaniem w rowie. Komentujący nie zostawili suchej nitki na kierowcy, który wykonał manewr wyprzedzania w niedozwolonym miejscu.

Pięknie - linia ciągła, teren zabudowany i dobrze, że nikogo na PdP nie było. Trzeba było szybciej, szybciej! Mandat zgłoszony, a prawko znalezione w pralce - napisał internauta.
Dziwi mnie to, że ludzie wiedzą, że jest ślisko i miejscami nie pewnie, a i tak wyprzedzają - stwierdził komentujący.
Zobacz także: Poślizg przy dużej prędkości. Jeden błąd i leżałby w rowie - ku przestrodze. STOP PIRAT
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić