Angelina Jolie w Ukrainie. "ONZ nie ma z tym nic wspólnego"

Aktorka Angelina Jolie zaskoczyła wszystkich, pojawiając się w sobotę we Lwowie. Jolie od lat zajmuje się sprawami uchodźców, ale do Ukrainy pojechała z własnej inicjatywy — powiedział stacji CBC News rzecznik UNHCR Matt Saltmarsh.

Angelina Jolie w Ukrainie. "ONZ nie ma z tym nic wspólnego"
Angelina Jolie odwiedziła w sobotę Lwów (Twitter)

Angelina Jolie od lat angażuje się w pomoc humanitarną na całym świecie. Od 2001 roku jest ambasadorem dobrej woli ONZ i koncentrowała się na pomocy uchodźcom i ludziom przesiedlonym wewnętrznie w różnych regionach świata.

Angelina Jolie pojawiła się we Lwowie

W sobotę media społecznościowe obiegło nagranie, które zaskoczyło wszystkich — znana aktorka pojawiła się niespodziewanie w jednej z kawiarni Lwowa. Jak się okazało, spotkała się ona z dziećmi dotkniętymi wojną oraz lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz ich ochrony.

W miejscowym szpitalu Jolie odwiedziła także dzieci ranne w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego. Gwiazda pojawiła się również na dworcu kolejowym we Lwowie. Rozmawiała z Ukraińcami, którzy musieli uciekać z obszarów ogarniętych walkami, i wolontariuszami, którzy udzielają uchodźcom pomocy psychologicznej.

"ONZ nie ma nic wspólnego z wizytą"

Angelina Jolie, przybyła do Ukrainy z misją humanitarną jako specjalna wysłanniczka ONZ ds. uchodźców. Jednak okazało się, że wizyta ta nie została zorganizowana w ramach misji humanitarnej ONZ.

Jak powiedział rzecznik UNHCR (Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców) Matt Saltmarsh, ONZ nie ma nic wspólnego z wizytą gwiazdy. - Angelina Jolie przyjechała do Ukrainy z własnej inicjatywy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Od początku wojny wspiera uchodźców

Portal Ukraińska Prawda podkreśla, że gwiazda od początku wojny wspierała Ukrainę i apelowała do świata o pomoc dla uchodźców. Pod koniec marca Jolie odwiedziła ukraińskie dzieci w szpitalu pediatrycznym Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus).

Zobacz także: Tajemnicze eksplozje w Rosji. Ekspert o działaniach dywersyjnych
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić