Bez baranka i święconki. Tak wygląda tegoroczna Wielkanoc Golców

36

Rodzina Golców od dekad kojarzy się z jaskrawym przywiązaniem do polskiej tradycji. W swojej muzyce kultywują miłość góralszczyzny i prostych wartości, a w wywiadach często opowiadają o swojej wierze i rodzinie. Dlatego najnowsze zdjęcie Edyty i Łukasza Goców może niektórych zaskoczyć.

Bez baranka i święconki. Tak wygląda tegoroczna Wielkanoc Golców
Edyta i Łukasz Golcowie spędzają święta wielkanocne inaczej niż zwykle (AKPA)

Golec uOrkiestra działa od 1998 r. Od samego początku jej członkowie są wierni wizerunkowi górali przywiązanych do polskiej tradycji i konserwatywnych wartości. Bliźniacy Paweł i Łukasz Golec nie ukrywają, że istotną częścią ich życia jest wiara, rodzina i Kościół.

Zespół, którego współzałożycielką jest też żona Łukasza Edyta Golec, od lat występuje na okazjonalnych koncertach świątecznych. Czy to bożonarodzeniowych, czy wielkanocnych.

Golcowie często też opowiadają, jak przygotowują się do świąt i jak je spędzają. Mówią o bliskości, rodzinie i tradycyjnych potrawach goszczących na ich stołach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wielkanoc rekordowo droga. Eksperci o świątecznej tradycji i nietypowych dawnych zwyczajach

Jakiś czas temu Edyta Golec w wywiadzie dla "Tygodnika" zdradziła, jak wygląda w jej domu Wielkanoc. Oprócz udziału w Niedzieli Palmowej, drodze krzyżowej w Wielki Piątek oraz święceniu święconki w Wielką Sobotę oczekiwanie na podniosłe święta zawsze upływa na tworzeniu pyszności i malowaniu pisanek w naturalnych barwnikach.

Jednak w tym roku sprawy związane z Wielkanocą wyglądają zgoła inaczej.

"Tym razem święta wielkanocne trochę inaczej, bez baranka, święconki i obrzędów, za to z najbliższymi, za których codziennie dziękuję Najwyższemu" - napisała na Instagramie, relacjonując pobyt z mężem w Egipcie.

Z pewnością dla niektórych to dość zaskakująca informacja. Skąd ten pomysł? Okazuje się, że małżeństwo ładuje baterie przez zbliżającą się trasą. W rozmowie z Plejadą Edyta Golec zapewniła, że zdążą wrócić do Polski tuż przed Niedzielę Wielkanocną.

- Święta spędzimy u mojej siostry. Wyjechaliśmy w tropiki, bo niebawem ruszamy z promocją najnowszych singli i płyty, która jest w przygotowaniu z okazji 25-lecia istnienia zespołu. Chcemy nabrać sił przed letnią trasą koncertową, festiwalami Sopot Hit Festiwal i festiwalem polskiej piosenki w Opolu, gdzie będziemy mieć jubileuszowe recitale - zdradziła Plejadzie żona muzyka.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: GAK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić