aktualizacja 

Bogusławowi Lindzie puściły nerwy. "Katolicyzm rozpie***ł nasz kraj!"

3052

W programie "Niech gadają" na Kanale Sportowym na YouTube gościem był Bogusław Linda. Aktor rozmawiał z Małgorzatą Domagalik nie tylko o filmach i sztuce, ale też o coraz cięższej sytuacji w Polsce. Mocno dostało się Kościołowi katolickiemu.

Bogusławowi Lindzie puściły nerwy. "Katolicyzm rozpie***ł nasz kraj!"
Bogusław Linda (PAP, TVP)

Bogusław Linda był ostatnio gościem w programie "Niech gadają" na Kanale Sportowym na YouTube. W programie padły z jego ust mocne słowa.

W czasie trwającej niemal dwie godziny rozmowy aktor opowiadał o swoim życiu, filmach czy upływającym czasie. Ważnym tematem rozmowy okazał się też być patriotyzm.

W swoim mniemaniu jestem patriotą, ale dla większości osób pewnie już nie - stwierdził Linda.

"Najgorszy jest katolicyzm"

Artysta powiedział, że "stara się zobaczyć ten kraj całościowo, również historycznie". Podkreślił, że jego zdaniem najgorszą rzeczą, która przytrafiła się Polsce, jest katolicyzm.

On tu wszedł i rozpie***ł nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju - powiedział Linda.

Wierni się burzą? A może ujdzie to niezapomnianemu Franzowi Maurerowi na sucho?

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić