Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|
aktualizacja

Bogusławowi Lindzie puściły nerwy. "Katolicyzm rozpie***ł nasz kraj!"

1594
Podziel się:

W programie "Niech gadają" na Kanale Sportowym na YouTube gościem był Bogusław Linda. Aktor rozmawiał z Małgorzatą Domagalik nie tylko o filmach i sztuce, ale też o coraz cięższej sytuacji w Polsce. Mocno dostało się Kościołowi katolickiemu.

Bogusławowi Lindzie puściły nerwy. "Katolicyzm rozpie***ł nasz kraj!"
Bogusław Linda (PAP, TVP)

Bogusław Linda był ostatnio gościem w programie "Niech gadają" na Kanale Sportowym na YouTube. W programie padły z jego ust mocne słowa.

W czasie trwającej niemal dwie godziny rozmowy aktor opowiadał o swoim życiu, filmach czy upływającym czasie. Ważnym tematem rozmowy okazał się też być patriotyzm.

W swoim mniemaniu jestem patriotą, ale dla większości osób pewnie już nie - stwierdził Linda.

"Najgorszy jest katolicyzm"

Artysta powiedział, że "stara się zobaczyć ten kraj całościowo, również historycznie". Podkreślił, że jego zdaniem najgorszą rzeczą, która przytrafiła się Polsce, jest katolicyzm.

On tu wszedł i rozpie***ł nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju - powiedział Linda.

Wierni się burzą? A może ujdzie to niezapomnianemu Franzowi Maurerowi na sucho?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1594)
szary_obywate...
9 miesięcy temu
Lewak to lewak, jak większość celebrytów. I chyba z historią bardzo p. Linda jest na bakier, bo do Polski katolicyzm "nie wszedł", Polska katolicyzmem i chrześcijaństwem się zaczęła w 966 r. Druga sprawa: Jakoś dziwnym trafem większość tych co nienawidzi Kościoła, gardzi też za Polską i Polakami. Jednocześnie wciąż nimi są, ale widocznie uważają się za "lepszych" niż pozostali, czyli ten straszny ciemnogród. To takie Lindy, Jandy i politycy pokroju Tuska, Sikorskiego czy Grafiny von..... Ci, którzy w czasie wojny i kryzysu uchodźczego z Ukrainy wywołują antypolskie rezolucje w Brukseli? A może czas im podziękować, dać do zrozumienia, że nie pozwolimy się bezkarnie obrażać we własnym kraju?
Myśliwy?
9 miesięcy temu
Lubiłem p. Lindę jako aktora. Nie mogłem więc uwierzyć w to, że jego hobby to myślistwo. Mam wciąż nadzieję, że to nieprawda. Panie Linda, niech Pan powie, że to nieprawda!
Prawda
10 miesięcy temu
8 luty rezolucji potępiającą księży zabitych przez komunistòw przez Szymborską I Miecugow
x-ray
10 miesięcy temu
Odemnie leci łapka w górę .Pozdrawiam Boguś .Trzeba walczyć każdego dnia z ciemnotą.
PO-
10 miesięcy temu
obraża Polaków niech wyjedzie do izraela tam jego miejsce.
Polak
10 miesięcy temu
Brak szacunku do wiary I tradycji źle się dla nas skończy.Jak dojdzie do wojny to tego szacunku nauczy nas Ruski ale batem do cerkwi prawosławnej
Jan
10 miesięcy temu
A sprawia wrażenie inteligentnego.
Koszmar
10 miesięcy temu
Równi i równiejsi Robią co chcą i kiedy chcą Masz dom i nie możesz w nim mieszkać! YouTube Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary Cudze zabierają
......
10 miesięcy temu
Zdemoralizowała nasze społeczeństwo komuna i czerwona pajęczyna w postaci UB KBW NKWD czy UBP co mordowała żołnierzy wyklętych i księży wypleniając z narodu wartości tj patrioryzm i tradycja chrześcijańska.Takiej głupoty jak pan Linda próbuje przedstawić jeszcze nie słyszałem
Ojej ojoj
10 miesięcy temu
A ja myślę, że obecnie celebrytyzm robi więcej gorszego niż lbgtyizm ponieważ na siłę go wspiera i szkodzi młodym ludziom na myślenizm
Manou
10 miesięcy temu
Ma rację
Ojej
10 miesięcy temu
Kolejny celebryta który podąża za modą
głosowałemnaP...
10 miesięcy temu
Dobra, już teraz wszystko wiem i rozumiem. Były wyborca PO.
oko
10 miesięcy temu
I bardzo dobrze facet mówi!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić