Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Borat reklamuje marihuanę. Sacha Baron Cohen chce 9 milionów odszkodowania

4
Podziel się

W stanie Massachusetts zawisły billboardy z wizerunkiem Borata, które reklamowały marihuanę. Sacha Baron Cohen, twórca postaci Borata, żąda teraz 9 mln dolarów odszkodowania za użycie wizerunku.

Borat reklamuje marihuanę. Sacha Baron Cohen chce 9 milionów odszkodowania
Borat nielegalnie reklamuje narkotyk. (Getty Images)
bETOvzvp

Billboardy zawisły w stanie Massachusetts i przedstawiały znaną postać Borata. Borat reklamował marihuanę słowami "It's nice!". Jak przekazuje Hollywood Reporter wizerunek komika został wykorzystany bezprawnie.

Reklama marihuany z Boratem

Po interwencji billboardy zniknęły. Firma Solar Therapeutics nie zgodziła się jednak zapłacić 9 milionów dolarów odszkodowania, których żąda Sasha Baron Cohen

bETOvzvr
Pokazując billboardy, pozwani mieli zamiar fałszywie przekonać opinię publiczną, że pan Baron Cohen zachwala ich produkt i jest powiązany z ich przedsiębiorstwem – brzmi oświadczenie prawników Sachy Barona Cohena.

W stanowisku podkreślono, że Cohen nigdy nie zażywał narkotyków, nawet marihuany uważanej za "rekreacyjną". Aktor jest także przeciwny jej promowaniu.

bETOvzvx

Sasha Baron Cohen nigdy nie reklamował żadnego produktu, aby pozostać w pełni wiarygodnym aktorem. Aktor bardzo chroni wizerunku Borata i nie pozwala na wykorzystywanie go do celów komercyjnych.

Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOvzvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
malb
5 miesięcy temu
i ty nazywasz t aktor?
Tambo
5 miesięcy temu
"Aktor chroni wizerunku.." - przypadki rzeczownika są, zgodnie z nazwą, przypadkowe. To jasne dla tych co znają języka polskiego.
No i ..
5 miesięcy temu
Poza tym Borat obrażał pewne państwa. Jeżeli państwa te będą chciały odszkodowania to zapłaci za nie aktor czy producent?
bETOvzvT
No i ..
5 miesięcy temu
Borat to postać fikcyjna w którą wcielił się aktor. To producent powinien chcieć odszkodowania a nie aktor za którą garze już woził.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić