aktualizacja 

Brat Gessler prosi o pieniądze. Nie ma na paliwo

61

Piotr Ikonowicz pilnie potrzebuje zastrzyku gotówki. Okazuje się, że obrońcy praw lokatorskich kończą się środki na paliwo. Brat Magdy Gessler liczy na wsparcie.

Brat Gessler prosi o pieniądze. Nie ma na paliwo
Magda Gessler z bratem Piotrem Ikonowiczem (AKPA, Gałązka)

Piotr Ikonowicz walczy z lawiną eksmisji. To za sprawą odwieszenia zakazu eksmisji lokatorskich wprowadzonego w trakcie pandemii COVID-19.

Skala tego problemu jest wręcz gigantyczna. "Dziennik Gazeta Polska" donosi, że jedynie w gminie Olsztyn na wykonanie czeka 807 wyroków eksmisji z lokali komunalnych.

Nieciekawie jest też m.in. w Poznaniu. Tam lista oczekujących, którzy mają prawo do lokalu socjalnego orzeczonego wyrokiem sądu, sięga 1,5 tys. osób.

Smutną historię na Facebooku przytoczył Piotr Ikonowicz. "Pewna starsza pani w Kielcach straciła dach nad głową. Tułała się po dworcach, działkach, klatkach schodowych. Mimo szokująco trudnej sytuacji nie sięgnęła po alkohol. Zwróciła się do biura pewnej lewicowej partii parlamentarnej. A to biuro do nas z pytaniem 'co robić?'" - napisał brat Magdy Gessler.

Zaproponowaliśmy zorganizowanie zrzutki w Internecie, żeby zebrać fundusze potrzebne na wynajęcie tej pani pokoju. Zrzutka poszła słabo. Więc zrzuciwszy się my wolontariusze i już w ciągu kilku godzin zebraliśmy potrzebna kwotę. Toi rozwiązanie przy rosnących cenach najmu jest trudne do stosowania, bo przecież nie jesteśmy krezusami. Nie rozumiem tylko dlaczego nie można znaleźć w Kielcach jakiejś rodziny, która przynajmniej na jakiś czas przygarnęłaby starszą panią, tak jak to już nieraz czyniliśmy w naszej praktyce? O tym, że jest to wykonalne przekonaliśmy się przy okazji kryzysu uchodźczego. W naszym biurze mieszka Marina z trójka dzieci, która uciekła z bombardowanego Mikołajowa. Można? Można - dodał.

Zaznaczył też, że jego zdaniem "ofiary systemu tak samo zasługują na pomoc, jak ofiary wojny". "I dlatego takiej pomocy udzielamy. Jednocześnie podejmujemy starania, aby samorząd Kielc zapewnił staruszce jakiś dach nad głową. Nie stać nas bowiem na zbyt długie opłacanie wolnorynkowego najmu" - podkreślił.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Apel Piotra Ikonowicza

Piotr Ikonowicz zaapelował do internautów o wsparcie. Problemem jest to, że w okresie wzmożonej aktywności zaczyna mu brakować pieniędzy na paliwo.

W związku z odblokowaniem eksmisji i licytacji jesteśmy dosłownie zarzuceni sprawami. Benzyna drożeje, a my musimy coraz więcej jeździć! Apeluję o wpłaty - napisał, cytowany przez "Super Express".

"Razem udźwigniemy większy ciężar!" - dodał. 

Zobacz także: Krystian Ochman w podziękowaniu za pomoc śpiewa w sklepie
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić