Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

"Sługa szatana". Cezary Żak mówi, kto jest nim w Polsce

Cezary Żak jest oburzony słowami Tadeusza Rydzyka o uchodźcach z Ukrainy. Aktor w ostrych słowach podsumował dyrektora Radia Maryja. Nazwał go "agentem Putina" i "sługą szatana".

"Sługa szatana". Cezary Żak mówi, kto jest nim w Polsce
Cezary Żak ostro o Rydzyku (AKPA, AKPA)

W środę rano Straż Graniczna poinformowała, że od 24 lutego, gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja, do Polski przybyło łącznie 1,33 mln uchodźców z Ukrainy. Wśród nich 93 proc. to Ukraińcy.

Kilka dni temu na temat uchodźców z Ukrainy wypowiedział się na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk. Słowa duchownego wywołały ogromne kontrowersje.

Chciałbym jednak przestrzec, żebyśmy uważali, bo my, Polacy, jesteśmy bardzo emocjonalni. Nas można wziąć na serce. Miejmy otwarte serca, ale uważajmy. Używajmy jeszcze więcej rozumu. Dlaczego to mówię? Obawiam się, żeby razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy nie przybyli do Polski ci, którzy nie powinni być w Polsce, przed którymi się broniliśmy. Nie wyszło w 2015 roku, jak chciała iluś nam ściągnąć PO i inni do Polski. "Otworzyć granice" – to mówili niepolscy Polacy – powiedział dyrektor Radia Maryja.

Cezary Żak ostro o Rydzyku

Słowa ojca Rydzyka oburzyły Cezarego Żaka. Aktor nie gryzł się w język i w ostrych słowach podsumował redemptorystę.

Jedziemy z tym agentem Putina. I on śmie się nazywać "sługą pana". Chyba sługa pana szatana – napisał na Instagramie Cezary Żak.

Zobacz także: Julia Kamińska o pomocy dla Ukraińców

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić