Cezary Żak przejechał się po TVP. Tym mu podpadli

13

Cezary Żak cieszy się olbrzymią popularnością. Ostatnio artysta gościł w podcaście "Wojewódzki&Kędzierski". Opowiadał między innymi o tym, jak dużą radość czerpie z reżyserowania spektakli. Poza tym dosadnie nawiązał do ruchów TVP.

Cezary Żak przejechał się po TVP. Tym mu podpadli
Cezary Żak (Licencjodawca, AKPA)

Cezary Żak coraz więcej czasu poświęca reżyserowaniu teatralnych spektakli. Artysta nie ukrywa, że sprawia mu to bardzo dużą przyjemność. Dlaczego obecnie woli reżyserowanie od występowania na scenie?

Żak uważa, że polską publiczność łatwo rozśmieszyć. Zdaniem celebryty, aktorstwo komediowe stało się dużo mniej wymagające i nie jest już takim wyzwaniem jak kiedyś.

Nie chcę mówić, że mam o niej coraz gorsze zdanie, ale coraz mniej jest ona wymagająca. Wiem to, bo gram 250 spektakli w roku, głównie komedii. I widzę, że coraz mniej publiczność ode mnie wymaga. Dlatego zrezygnowałem z estrady już prawie całkowicie. Jeszcze niedawno przyjmowałem zaproszenia, pojawiałem się na jakimś koncercie, powiedziałem monolog sprzed 30 lat i on ciągle śmieszył, a od jakiegoś czasu już nie śmieszy, bo ludzie go nie rozumieją. Widzę w teatrze, że jak coś jest metaforyczne, to ludzie nie wiedzą, co my gramy - podkreślił Cezary Żak w podcaście "Wojewódzki&Kędzierski".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Karolina Malinowska o świecie modelingu: "Dziś liczy się liczba followersów"

Cezary Żak wprost o TVP

Żak zabrał również głos na temat TVP. Ocenił, że stacja publiczna promuje mało ambitną muzykę. Na podstawie jego słów można wnioskować, że nie lubi disco polo.

Uważam, że to jest muzyka niszowa, która powinna mieć swoje miejsce, ale nie w mainstreamie. To jest słaba muzyka, ze słabą literaturą. Nie chce mi się na ten temat rozmawiać - wyjaśniał.

Popularny aktor twierdzi, że telewizja publiczna powinna postępować inaczej. Uważa, iż jej zadaniem jest prezentowanie dzieł ambitnych, a zarazem wymagających.

Niech sobie będzie, ale nie w kanale pierwszym Telewizji Polskiej, który z założenia powinien być misyjny. Należy równać w górę, a nie w dół - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić