o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KME
|

Dawid Podsiadło doczekał się przeprosin. Czekał na nie 3 lata

0
Podziel się

Firma Rochstar, producent widowiska "Wolność we krwi", przeprosiła Dawida Podsiadło za użycie utworu "Nieznajomy" bez jego zgody. Muzyk czekał na to trzy lata.

Dawid Podsiadło doczekał się przeprosin. Czekał na nie 3 lata
Dawid Podsiadło na przeprosiny czekał trzy lata. Producent widowiska wydał w tej sprawie oświadczenie (AKPA)
bEKvBxRx

Sprawa dotyczy wydarzenia z sierpnia 2018 roku. Na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyło się wówczas widowisko "Wolność we krwi" zorganizowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spektaklu z udziałem takich artystów, jak: Dominika Ostałowska, Radosław Pazura czy Joanna Moro użyto m.in. utwór "Nieznajomy" Dawida Podsiadły.

Czytaj także: W Holandii już się zaczęło. Niedługo niewielu Polaków będzie na nie stać

Jak się jednak okazało, muzyk nie wyraził zgody na wykorzystanie piosenki w tym wydarzeniu. Twórcy widowiska zrobili to bez jego wiedzy. Teraz, po trzech latach od imprezy, Podsiadło doczekał się oficjalnych przeprosin od producenta niepodległościowego spektaklu.

bEKvBxRz
Zobacz także: Dawid Podsiadło przypomniał apel Kingi Dudy. Prezydencki minister komentuje

Firma Rochstar, producent widowiska "Wolność we krwi", zamieściła w mediach społecznościowych oświadczenie w tej sprawie. Bezprawne użycie utworu muzyka tłumaczy w nim wprowadzeniem w błąd przez współpracowników.

bEKvBxRF

"Rochstar S.A. oświadcza, że realizując widowisko pt. 'Wolność we krwi', które zostało wystawione w dniu 15 sierpnia 2018 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie, został wprowadzony w błąd przez organizację zbiorowego zarządzania, w związku z czym doszło do sytuacji, w której utwór pt. 'Nieznajomy' został wykonany bez zgody Pana Dawida Podsiadło, który jest współautorem i współkompozytorem utworu. W momencie, gdy Rochstar S.A. otrzymał informację o braku zgody, było już za późno, by wycofać utwór 'Nieznajomy' ze scenariusza widowiska" - można przeczytać w oświadczeniu producenta.

Na końcu spółka podkreśliła, że "rozliczyła się" z Dawidem Podsiadło za wykorzystanie jego utworu. Poniżej znajdziecie całą treść oświadczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvBxSa
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić