aktualizacja 

Dlaczego nie śpiewa po polsku? Odpowiedź internauty to hit sam w sobie

1245

Przed nami wielki finał tegorocznego konkursu Eurowizji. Już dzisiaj wieczorem nasza reprezentantka ponownie zaśpiewa w Liverpoolu piosenkę "Solo". Okazuje się, że była posłanka PiS-u nie należy do grona fanów Blanki. Powód? Zaskakujący.

Dlaczego nie śpiewa po polsku? Odpowiedź internauty to hit sam w sobie
Krystyna Pawłowicz o występie Blanki (AKPA, PAP, Kurnikowski, Radek Pietruszka)

Czwartkowy wieczór w Liverpoolu był pełen emocji. Blanka, dość nieoczekiwanie, awansowała do finału Eurowizji i zasłużyła na sympatię fanów. Po tym, jak niektórzy domagali się, by Blanka oddała swoje miejsce Jannowi, zapowiadano nawet... protesty pod siedzibą TVP, w sieci pojawiło się wiele pochlebnych komentarzy.

''Brawo Blanka! W porównaniu do preselekcji, niebo a ziemia'', ''wielki szacunek dla tej dziewczyny, że po takim hejcie i narzekaniach dała radę i jest pełna energii'', ''szacun Blanka i powodzenia w finale'' — czytamy pod nagraniem z czwartkowego występu wokalistki. A podobnych wypowiedzi jest znacznie więcej.

Nie oznacza to jednak, że Blanka ma samych zwolenników. Głos wokalistki, jej talent muzyczny, jak i sama piosenka ''Solo'', nadal wzbudzają kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że wygląd jest jedynym atutem Blanki. Internauci wyśmiali także wizualizacje podczas występu polskiej reprezentantki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Marina o nowym klipie: "Kiedy nie ma w domu synka, odpalam się z przyjaciółkami. W głębi duszy czuję się na 21 lat"

I w tym całym zamieszaniu, wśród sprzeczających się internautów, pojawia się ona — prof. Krystyna Pawłowicz, ze swoim wpisem na Twitterze. Okazuje się, że była posłanka PiS-u nie jest zachwycona reprezentantką Polski. Ale powód jest inny, niż mogłoby się wydawać.

Krystyna Pawłowicz nie kibicuje Blance?

Sędzi Trybunału Konstytucyjnego nie spodobało się nie to, jak śpiewa Blanka, ale to, w jakim języku śpiewa.

Dlaczego ta Blanka na tej Eurowizji nie śpiewa polskiej piosenki? Po czym poznać, że ona reprezentuje Polskę? — zastanawia się Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

Uczynni internauci spieszą z odpowiedziami. Niektórzy postawili na sarkazm. W jednym z komentarzy czytamy: ''Blanka to w ogóle nie jest polskie imię. Dziękuję za czujność pani profesor, wróg nie śpi''.

Inni dzielą się swoimi przemyśleniami. ''Z tego samego powodu, co PMM i PAD (chodzi o premiera i prezydenta Polski - red.) mówiący czasem po angielsku: aby dotrzeć z przekazem bezpośrednio do większej grupy ludzi'' — wyjaśnia kolejny internauta.

Pojawiła się też propozycja, by to prof. Krystyna Pawłowicz reprezentowała nas w następnym konkursie Eurowizji.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić