Dorota Wellman poruszyła trudny temat. "Musimy o tym głośno mówić"

95

Dorota Wellman wypowiedziała się na temat molestowania seksualnego w pracy. Prezenterka ma ważną wiadomość zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, którzy doświadczyli takiego zachowania. - Nadeszła pora, żeby przestać się bać - powiedziała w wideo udostępnionym na Instagramie.

Dorota Wellman poruszyła trudny temat. "Musimy o tym głośno mówić"
Dorota Wellman poruszyła temat molestowania seksualnego w pracy (AKPA)

Dorota Wellman to jedna z najpopularniejszych polskich prezenterek telewizyjnych. Widzowie uwielbiają prowadzącą "Dzień Dobry TVN" za naturalność, poczucie humoru i błyskotliwość. Doceniają ją także za to, że mimo swojego dowcipnego usposobienia, gwiazda nie boi się poruszać ważnych tematów

Na początku lipca Wellman powróci na antenę TVN Style z kolejną edycją programu "Inspirujące Kobiety". W ramach projektu dziennikarka odkrywa przed widzami sylwetki niezwykłych, odważnych Polek, które pomagają innym i motywują do bycia lepszym człowiekiem.

Z tej okazji stacja zorganizowała na Instagramie serię pytań i odpowiedzi z udziałem prowadzącej. Na portalu społecznościowym udostępniono kilka filmów, w których prezenterka odpowiada na zapytania fanów. Poruszyła najróżniejsze kwestie, m.in. podział płci w show-biznesie.

Ku zaskoczeniu internautów Wellman stwierdziła, że w telewizji przydałby się format podobny do jej programu, lecz w wersji męskiej. Prezenterka przyznała, że w Polsce jest wielu wspaniałych mężczyzn, o których działalności należy mówić.

Musimy zrobić równowagę. Program o inspirujących mężczyznach jest bardzo potrzebny - nawet w kanale kobiecym. Mówię to zupełnie serio. Uważam, że mężczyźni robią tyle wspaniałych rzeczy, że trzeba to natychmiast pokazać - powiedziała Wellman.

Dorota Wellman o molestowaniu

Dziennikarka wypowiedziała się także na temat molestowania seksualnego w pracy. Wezwała społeczeństwo, by nie milczało, kiedy dzieje im się krzywda. Wręcz przeciwnie - Wellman jest zdania, że nawet mimo obaw trzeba głośno wyrażać swoje emocje i ukrócać szkodliwe zachowania.

Wszystkie kobiety mogą głośno powiedzieć, co myślą. Na przykład w wypadku molestowania seksualnego, albo w ogóle molestowania w pracy. Jak wszyscy będą milczeć i każdy się pozwoli macać, i nie powie - "stop, nie życzę sobie takich zachowań", to będzie to trwało. Czy to dotyczy kobiet, czy mężczyzn, bo to też się zdarza. Musimy przestać się bać i zacząć mówić otwartym głosem o tym, co nas boli i co chcemy zrobić – Wellman zaapelowała do swoich odbiorców - stwierdziła Dorota Wellman.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Małgorzata Rozenek wspomina bal charytatywny Omeny Mensah: "To była symboliczna kwota"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić