BOB| 

Dramatyczne wyznanie aktora. "Czy tak właśnie skończy się moje życie?"

13

Mateusz Damięcki opowiedział swoją historię, gdy przypuszczał, że ma raka jądra. - Czy tak właśnie skończy się moje życie? - zaczął się zastanawiać aktor.

Dramatyczne wyznanie aktora. "Czy tak właśnie skończy się moje życie?"
Mateusz Damięcki bał się poważnej choroby (AKPA, Piętka Mieszko)

Listopad jest miesiącem, w którym trwa akcja "Movember". Ma ona na celu podniesienie świadomości mężczyzn na temat nowotworów, które mogą zaatakować na przykład jądra lub prostatę. Wiele osób często lekceważy pierwsze objawy, a kiedy decydują się iść do lekarza, to jest już za późno.

Mateusz Damięcki miał najczarniejsze myśli

Wiele gwiazd w tym czasie opowiada swoje historie. Tym razem głos zabrał Mateusz Damięcki. Polski aktor pewnego dnia przeraził się, gdy zauważył coś niepokojącego.

- Wyczułem coś na jądrze. Musiałem podnieść nogi do góry, bo bym zemdlał. Moja Paulinka (partnerka Damięckiego - przyp. red.) zdziwiła się i zaniepokoiła, ale ja szybko wyjąłem ręce skądinąd i naściemniałem jej, że to pewnie przez to, że słabo spałem, za mało zjadłam, jestem zmęczony… Czy tak właśnie skończy się moje życie? - wspomina aktor.

W takich chwilach mężczyźni mają poważny dylemat, czy iść do lekarza. Często górę bierze strach i wstyd. Damięcki jednak po kilku dniach zdecydował się zapisać do specjalisty. Jak skończyła się ta historia?

- To, co miałem na jądrze okazało się niepokojące… z nazwy. EPIDIDYMIS ! - brzmiał wyrok. Świat zawirował, poczerniało mi przed oczami. Po chwili lekarz rozszyfrował łaciński hieroglif: "To najądrze, jest tam, gdzie powinno być, nie za małe, nie za duże, anatomiczne. Gratuluję. Jest pan zdrowy!" - opowiada.

Mateusz Damięcki powinien być wzorem do naśladowania dla innych mężczyzn. Pamiętajcie o profilaktyce i sprawdzaniu niepokojących objawów. W Polsce rak jądra co roku jest wykrywany o około 800 mężczyzn. Szybkie wykrycie zwiększa szanse na skuteczne leczenie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Wąsaci mężczyźni są zdrowsi
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić