aktualizacja 

"Dziedzictwo" Andrzeja Dudy. Polacy pękają ze śmiechu

970

- Nie wyobrażam sobie, żeby prezydent Andrzej Duda po zakończeniu swojej kadencji był działaczem partyjnym i liderem prawicy. Jestem jednak pewien, że to prawicy będzie zależało na tym, żeby odwoływać się do jego dziedzictwa - powiedział w rozmowie z w TVN24 Marcin Mastalerek, szef Gabinetu Prezydenta RP. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. W sieci aż rosi się od memów przypominając "dziedzictwo" Andrzeja Dudy.

"Dziedzictwo" Andrzeja Dudy. Polacy pękają ze śmiechu
Oto "dziedzictwo" Andrzeja Dudy. Internauci nie mają litości (Licencjodawca, Łukasz Gągulski)

Marcin Mastalerek w rozmowie z TVN24 został zapytany, czy widzi w prezydencie Andrzeju Dudzie "przyszłego lidera polskiej prawicy". - To prawicy powinno zależeć, by odwoływać się do dziedzictwa prezydenta Dudy po jego prezydenturze - powiedział.

Jak podkreślił, prezydent "nigdy nie był działaczem partyjnym". Dopytywany, co ma na myśli, biorąc pod uwagę przeszłość Andrzeja Dudy jako posła PiS, Mastalerek odpowiedział:

Działaczem partyjnym to byłem ja. Miałem funkcję, byłem szefem regionu, działałem w Komitecie Politycznym PiS, większość czasu spędzałem na Nowogrodzkiej (w warszawskiej siedzibie partii), a Andrzej Duda pracował nad ustawami i w Trybunale Konstytucyjnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Marek Sawicki

Szef Gabinetu Prezydenta pytany, czy nominację na premiera dla Mateusza Morawieckiego należy czytać w kontekście postprezydenckich planów Andrzeja Dudy, odparł, że "nominację należy czytać tylko z dzisiejszej perspektywy i perspektywy tradycji polskiej i europejskiej".

Nie wyobrażam sobie, żeby prezydent Duda po kadencji był działaczem partyjnym i żeby przewodził prawicy. Nie. Myślę, że to po prostu niemożliwe. Ale wyobrażam sobie, że to prawicy - jestem tego pewien - będzie zależało na tym, żeby odwoływać się do jego dziedzictwa i żeby był bardzo ważną figurą - stwierdził Mastalerek.

Oto "dziedzictwo" Andrzeja Dudy. Internauci nie mają litości

Na komentarz internautów ws. słów szefa gabinetu prezydenta nie trzeba było długo czekać. W sieci aż rosi się od memów przypominając "dziedzictwo" Andrzeja Dudy.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić