Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Okładka z prezydentem zniesmaczyła Schreiber. To "nie przystoi"

38

Tygodnik "Sieci" opublikował okładkę swojego najnowszego numeru, czym wzbudził ogromne kontrowersje. Wiele osób oburzył tytuł, będący parafrazą wypowiedzi prezydenta. "Tusk nie będzie jego premierem" - widzimy na okładce. Do tych słów odniosła się Marianna Schreiber, prywatnie żona ministra PiS.

Okładka z prezydentem zniesmaczyła Schreiber. To "nie przystoi"
Marianna Schreiber oburzona okładką tygodnika "Sieci" (AKPA)

Tygodnik "Sieci" to konserwatywne czasopismo, należące do wydawnictwa braci Karnowskich. Tytuł od lat sprzyja Prawu i Sprawiedliwości, a publikowane tam treści są krytyczne w stosunku do opozycji i Donalda Tuska.

Tym razem na okładce czasopisma ukazano zapowiedź wywiadu z Andrzejem Dudą. Przy twarzy prezydenta pojawiły się słowa: "Tusk nie będzie jego premierem". Słowa te skrytykowali już politycy opozycji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michał Piróg o Mariannie Schreiber: "Była niewolnicą"

W wywiadzie ukazała się pełna wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy. Odnosi się ona do wyborów głowy państwa względem nominacji na stanowisko premiera.

Zapowiadałem to zresztą w kampanii wyborczej. W pierwszym kroku mówimy o wyborze prezydenckiego kandydata na premiera. Ja jestem prezydentem, ale Donald Tusk nie jest moim kandydatem na premiera - tak dokładnie powiedział Duda.

Marianna Schreiber oburzona działaniami dziennikarzy Sieci

Według niektórych obserwatorów, słowa prezydenta na okładce mogły wprowadzić czytelników w błąd.

Głos w sprawie zabrała Marianna Schreiber. Żona ministra Łukasza Schreibera postanowiła skrytykować twórców okładki za - jej zdaniem - manipulację.

Nie wiem, co kierowało dziennikarzami Tygodnika "Sieci" z okładką przekłamującą słowa mojego ulubionego prezydenta. Na pewno nie było to jego dobre imię - twierdzi modelka i aktywistka.

Schreiber dodaje, że okładka "Sieci" to "przeinaczenie słów i pogoń za sensacją, które bardziej przystoi tabloidom, a nie dziennikarzom, których naprawdę ceni i szanuję".

Żona Łukasza Schreibera twierdzi, że też prezydent Duda nie miał na myśli tego, co pokazane zostało na pierwszej stronie czasopisma.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić