Tak ćwiczy znana alpinistka w ciąży. Zupełnie naga wspinała się po skałach

101

Laura Jasorka, alpinistka i instagramerka opublikowała nowe zdjęcia. Te "na dzień dobry" wszystkich zszokowały. Uwieczniono na nich sportsmenkę, która wspina się po skale zupełnie naga i w... ciąży! Zapewniła jednak, że wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach.

Tak ćwiczy znana alpinistka w ciąży. Zupełnie naga wspinała się po skałach
Laura Jasorka wspina się nago, będąc w ciąży (Instagram, @princess_slaya)

Zdjęcia popularnej sportsmenki mówią same za siebie. Wyraźnie widać, że ta uwielbia adrenalinę i wcale nie zamierza z niej zrezygnować - nawet będąc w ciąży.

38-letnia Laura Jasorka jest alpinistką i raczkującą instagramerką, którą śledzi obecnie ponad 11 tys. osób. Na ostatnich zdjęciach po raz kolejny zaprezentowała swoje umiejętności, jednak zrobiła to w dość... kontrowersyjny sposób.

Widzimy, jak wspina się... nago. Wybrała do tego, co ważne, dość bezpieczne miejsce, na co zaczęła zwracać, uprawiając swoją dziedzinę, właśnie ze względu na dziecko, które niedługo przyjdzie na świat, podaje Parenting. Zanim była w ciąży, potrafiła wspinać się bowiem na o wiele bardziej ryzykowne miejsca.

I choć jej aktywność spotyka się z różnymi opiniami, to jednak sportsmenka twierdzi, że wiele matek kibicuje jej w jej aktywności. Widać to także we wpisach pod jej zdjęciami.

Większość kobiet bardzo mi kibicuje. Same są matkami i wiedzą, że nie naraziłabym mojego nienarodzonego dziecka [na niebezpieczeństwo - red.] - czytamy na jej Instagramie.

Oczywiście alpinistka ma prawo do swojej opinii, jednak warto dodać, że część komentujących zwróciło uwagę na fakt, że to "trochę niebezpieczne". Niektórzy wręcz zachęcili ją do tego, aby zaczęła uprawiać jazdę na rowerze czy fitness, rezygnując ze wspinaczek.

Czy aktywność fizyczna zagraża ciąży?

Jak podaje Parenting, wiadomo powszechnie, że aktywność fizyczna nie zagraża ciąży w żaden sposób. Wręcz może przynieść wiele korzyści, o ile oczywiście jest to aktywność fizyczna dostosowana do osoby, a także wykonywana jest w sposób bezpieczny. Warto także każdą taką decyzję o aktywności fizycznej w ciąży wcześniej skonsultować z lekarzem. Laura Jasorka zapewnia, że uprawia swój sport w sposób odpowiedzialny.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić