Angelika Karpińska| 

Grał "Siarę". Co dzisiaj robi Janusz Rewiński? "Gdyby to nie, to chyba bym zwariował"

17

Między innymi dzięki roli "Siary" w filmie "Kiler" Janusz Rewiński zyskał ogromną popularność. Aktor postanowił jednak zniknąć z show-biznesu. Czym zajmuje się dzisiaj?

Grał "Siarę". Co dzisiaj robi Janusz Rewiński? "Gdyby to nie, to chyba bym zwariował"
"Siara" to bodaj najbardziej pamiętna rola Janusza Rewińskiego.

Janusz Rewiński dzięki roli Stefana "Siary" Siarzewskiego w "Kilerze" zyskał ogromną popularność. Wcześniej występował m.in. w kabarecie Tey. Kilka lat po sukcesie "Kilera" postanowił zniknąć z show-biznesu.

Co stało się z Januszem Rewińskim?

Aktor kupił działkę na wsi i wyprowadził się z miasta. Obecnie mieszka w małej miejscowości w okolicach Mińska Mazowieckiego i zajmuje się prowadzeniem własnego gospodarstwa.

Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał - drewno na zimę. Gdybym od rana do nocy nie zajmował się rolnictwem, na które sam siebie skazałem, to chyba bym zwariował albo coś złego by się ze mną stało - mówił aktor w wywiadzie dla Plejady.

Rewiński odnajduje się w roli rolnika, a pracę na gospodarstwie traktuje jako oderwanie od rzeczywistości. Jednak dzięki udziałowi w kultowych produkcjach dalej jest rozpoznawalny.

Jak dzieci we wsi kłaniają mi się pod sklepem, to wiem, że w telewizji właśnie powtarzają film z moim udziałem. Opowiadają mi scenę i już wiem, który to - powiedział w rozmowie z magazynem "Świat&Ludzie".
Teraz żartuję sobie z krowami i baranami, bo one przynajmniej nie obrażają się, a tylko merdają wesoło ogonami i pobekują - wyznał w rozmowie z tygodnikiem "Niedziela".

Zobacz także: Kukiz uderza w celebrytów. "Biadolą teraz na Zanzibarze"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić