Gwiazda atakuje "Małą Syrenkę". "Nie tego chcę uczyć młodych kobiet"

18

Zanim "Mała Syrenka" weszła do kin, zdążyła wywołać niemałe kontrowersje. Jedni film uwielbiają, inni mocno krytykują. Dość ostro na jego temat wypowiedziała się piosenkarka Paloma Faith. Stwierdziła, że film daje zły przykład młodym kobietom.

Gwiazda atakuje "Małą Syrenkę". "Nie tego chcę uczyć młodych kobiet"
Fot. YouTube, Instagram/Paloma Faith (YouTube)

"Mała syrenka" to znana na całym świecie bajka, która po raz pierwszy pojawiła się w 1989 roku w wersji animowanej. Ariel, bo tak ma na imię główna postać należy do grona księżniczek Disney’a i od lat uwielbiana jest nie tylko przez dzieci, ale i młode nastolatki. 

Film opowiada o syrenie, która marzy, by stać się człowiekiem. Zawiera więc pakt z wiedźmą, która zdejmie z niej brzemię, jakim jest syreni ogon, dzięki czemu ponownie będzie mogła spotkać się z przystojnym księciem Erykiem.

W zamian wiedźma ma otrzymać głos Ariel. Dziewczyna jednak orientuje się, że nie była to dobra decyzja i zaczyna jej żałować. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Woliński o kulisach "Top Model". Na planie "latają talerze"?

Kontrowersje wokół filmu "Mała Syrenka"

Ta popularna na całym świecie bajka w końcu doczekała się filmu z ludźmi, jednak już na etapie castingu produkcja wzbudzała kontrowersje. Głównie ze względu na aktorkę, która wcieliła się w postać Ariel. 

Nie brakowało także słów krytyki na temat piosenek filmie, dostosowanych do współczesnych standardów. 

Piosenkarka krytykuje film

Przez wiele osób wyczekiwany film jednak nie każdego zachwycił. Skrytykowała go m.in. brytyjska wokalistka Paloma Faith, która wprost przyznała, że nie podoba jej się koncept całej historii. 

Swoimi przemyśleniami podzieliła się na Instagramie. Wpis jednak szybko został usunięty. 

"Jako matka dziewczynek nie chcę, żeby moje dzieci myślały, że można oddać swój głos i moce, żeby móc kochać mężczyznę. Co to ma być? Nie chcę uczyć czegoś takiego kobiet z kolejnego pokolenia" - wyznała piosenkarka.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić