Angelika Karpińska| 

Harry i Meghan zbierają pieniądze na szczytny cel. "Wystarczy 5 dolarów"

19

Książę Harry i jego żona Meghan Markle apelują o wpłaty na zakup szczepionek przeciwko COVID-19 dla mieszkańców biedniejszych krajów. Książęca para podkreśla, że aż 80 proc. szczepionek podano w bogatszych państwach.

Harry i Meghan zbierają pieniądze na szczytny cel. "Wystarczy 5 dolarów"
Książę Harry i jego żona Meghan Markle (Getty Images)

Książę Harry i księżna Meghan opublikowali oświadczenie na stronie swojej organizacji charytatywnej Archewell. Z okazji drugich urodzin ich synka Archiego, które przypadają na 6 maja, podziękowali za dotychczasowe wsparcie i zaapelowali o dalsze wpłaty.

Książę Harry i Meghan Markle zbierają na szczepionki przeciwko COVID-19

Tym razem pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup szczepionek przeciwko COVID-19 dla biedniejszych krajów. Podkreślili, że ok. 80 proc. spośród miliarda dawek szczepionek podano mieszkańcom bogatszych państw.

Chociaż może nam się wydawać, że normalność jest już tuż za rogiem, musimy pamiętać, że w większości krajów świata, a zwłaszcza w krajach rozwijających się, dystrybucja szczepionek jeszcze się nie rozpoczęła. Nie będziemy w stanie naprawdę się wyleczyć, dopóki wszyscy nie będą mieli równego dostępu do szczepień - podkreśliła książęca para.

Meghan i Harry stwierdzili, że "nie wyobrażają sobie lepszego sposobu, by uczcić urodziny ich syna". Zachęcają do wpłat w wysokości 5 dolarów.

Za darowiznę w wysokości zaledwie 5 dolarów możesz pokryć koszt szczepionki dla osoby w potrzebie. Dzięki wsparciu, które otrzymaliśmy ze strony wielu organizacji, te 5 dolarów automatycznie zamieni się w 20 dolarów - pokrywając koszt czterech dawek. Liczy się każdy dolar - nie tylko pomoże ratować życie, ale także rodziny i społeczności - apelują.

Zobacz także: Harry i William – co wydarzyło się między braćmi po pogrzebie Filipa?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić