Prawnuk królowej Elżbiety bez tytułu "księcia". Dlaczego?

42

Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego ma już dwa latka. Mimo że urodził się w rodzinie królewskiej, to nie otrzymał żadnych tytułów szlacheckich. Dlaczego królowa Elżbieta II wykluczyła prawnuka?

Prawnuk królowej Elżbiety bez tytułu "księcia". Dlaczego?
Królowa Elżbieta II (Getty Images)

Mały Archie 6 maja skończył dwa latka. Prawnuk królowej Elżbiety II jest dopiero siódmy w kolejce do brytyjskiego tronu.

Co ciekawe, nie otrzymał on tytułu szlacheckiego. Meghan już będąc w ciąży dowiedziała się, że chłopiec nie będzie tytułowany "księciem" i nie będzie mógł liczyć na ochronę.

Gdy byłam w ciąży, chciano zmienić pod Archiego cały królewski patent. Dlaczego? Nie było wtedy żadnego wyjaśnienia - zdradziła Markle w rozmowie z Oprah.

Nagięcie przepisów? Nie w tym przypadku

Pomponik przypomina, że dekret króla Jerzego V z 1917 roku wskazuje na to, że tytuł książęcy otrzymuje najstarszy syn najstarszego wnuka. Wobec tego księciem powinno tytułować się wyłącznie George'a - syna księcia Williama.

Warto jednak spostrzec, że w 2012 roku królowa Elżbieta zrobiła wyjątek. Nagięła zasady dla dzieci Williama.

Dla Archiego od zasad już nie odstąpiła. Niewykluczone jednak, że w przyszłości zyska on tytuł książęcy. Wystarczy, że na tronie zasiądzie książę Karol.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić