o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Ola Kowalczyk
|

Harry stracił ważny przywilej. Unaoczni to pogrzeb księcia Filipa

34
Podziel się

W sobotę 17 kwietnia odbędzie się pogrzeb księcia Filipa. Mieszkający w Kalifornii Harry weźmie udział w uroczystościach. Jak jednak donoszą brytyjskie tabloidy, będzie wyróżniał się na tle ojca i brata. I będzie to przykry widok.

Harry stracił ważny przywilej. Unaoczni to pogrzeb księcia Filipa
Książę Filip z wnukiem Harrym w 2014 roku (ONS.pl)
bESpSqfF

Od piątku Wielka Brytania pogrążona jest w żałobie za sprawą śmierci księcia Filip. Mąż królowej Elżbiety zmarł w wieku 99 lat, zaledwie dwa miesiące przed swoimi okrągłymi, setnymi urodzinami. Uroczystości pogrzebowe monarchy zaplanowano na sobotę 17 kwietnia. Jednak z uwagi na ostatnią wolę zmarłego (książę Edynburga chciał mieć pogrzeb o charakterze wojskowym, a nie państwowym), jak i ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, ceremonia będzie mieć kameralny charakter. Senior rodu zostanie pochowany z należytymi honorami, ale w pogrzebie uczestniczyć będą wyłącznie członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Nie zabraknie wśród nich także Harry'ego, ukochanego wnuka księcia Filipa, który na tę okazję przyleci do Londynu.

Jak podkreśla jednak brytyjska prasa, ta smutna dla członków brytyjskiej monarchii uroczystość, będzie też wyjątkowo trudna dla Harry'ego. Książę Sussexu, który wraz z żoną zrzekł się królewskich przywilejów i obowiązków, odczuje konsekwencje tej decyzji. Jedną z nich, która od razu będzie rzucać się w oczy, będzie wygląd Harry'ego.

bESpSqfH
Zobacz także: Procedury na wypadek śmierci księcia Filipa

Mimo wojskowej kariery (Harry przez dekadę służył w królewskiej kawalerii, w pułku Blues and Royal, gdzie doczekał się stopnia porucznika; był też z misją w Afganistanie) mąż Meghan Markle nie będzie mógł wystąpić w trakcie ceremonii pogrzebowej w odświętnym mundurze. W przeciwieństwie do swojego ojca i brata. Po tym, jak Sussexowie wystąpili z rodziny królewskiej, Harry'emu odebrano oficjalne patronaty nad wieloma instytucjami i projektami. Co najbardziej dotkliwe, pozbawiono go także honorowych, wojskowych tytułów. Do czasu tzw. megxitu książę pełnił rolę kapitana generalnego Royal Marines, którą przejął po swoim dziadku.

bESpSqfN

Pogrzeb księcia Filipa będzie pierwszą tak ważną uroczystością z udziałem Harry'ego od czasu porzucenia królewskich obowiązków. Tabloidy spekulują, że książę Sussexu wystąpi w trakcie pogrzebowej ceremonii w klasycznym garniturze ozdobionym medalami. Na pogrzebie nie pojawi się natomiast Meghan Markle, której nieobecność tłumaczona jest zaawansowaną ciążą i ryzykiem negatywnego wpływu transkontynentalnego lotu na jej stan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpSqgi
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(34)
Wawiak
8 miesięcy temu
Łzy mi ciekną z żalu
emerytka
8 miesięcy temu
Harry bardzo podobny do swojego kochanego dziadka super
ktoś
8 miesięcy temu
Strój nie jest ważny, ale jak widać w tym narodzie wszystko na pokaz
bESpSqgj
Niutek
8 miesięcy temu
Kupi sobie w Sopocie czapeczkę z napisem kapitan i gitara
Mój nick
8 miesięcy temu
Harry ma głęboko w doopie, w czym wystąpi. Poleciał na pogrzeb dziadka, a nie lansować się swoimi belkami i odznakami.
baca
8 miesięcy temu
To dzisiejsze w Anglii królowanie jest co najmniej śmieszne i infantylne.
xyz
8 miesięcy temu
Książę Karol jest ojcem Harry ego
AAA
8 miesięcy temu
No dramat po prostu !!!! Chyba sobie żyły otworzę.
wedc
8 miesięcy temu
Informacji na 2 zdania plus może 1 obrazek. A tu wyszło ponad 4 ekrany bełkotu.
Cynik
8 miesięcy temu
Założy strój przodków afrykańskich swojej żony 🙂
Era
8 miesięcy temu
Teraz czas na Elkę
ona 3
8 miesięcy temu
dziś nie zasnę przez to w nocy
Tamara
8 miesięcy temu
Ja bym chętnie polazła na ten pogrzeb.
bESpSqgb
Nie rozumiem
8 miesięcy temu
Dlaczego nawet z tej funeralnej okazji serwujecie (archiwalne już, postarzała się od tego czasu ) zdjęcia żony Harry'ego Windsora? To jeszcze nie jest jej pogrzeb. To nie ona będzie główna bohaterką uroczystości
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić