aktualizacja 

Wybuch na wizji w "Pytaniu na Śniadanie". Wpadka na własne życzenie

43

"Niezłe jaja" - tak w skrócie można podsumować wydarzenia z ostatniego "Pytania na Śniadanie". Prowadzący Tomasz Wolny i Ida Nowakowska rozmawiali z gośćmi o produktach, których nie powinno się podgrzewać w mikrofalówce. Nagle rozległ się wielki huk, a prowadząca Ida Nowakowska aż zamarła.

Wybuch na wizji w "Pytaniu na Śniadanie". Wpadka na własne życzenie
Rozmowa przy mikrofalówce okazała się... wybuchowa (Pytanie na Śniadanie, print screen)

O dodatkową atrakcję w czasie rozmowy poprosił gości Tomasz Wolny. Prezenter zasugerował, że fajnie byłoby usłyszeć taki wybuchające w mikrofali artykuły spożywcze na żywo. Zachęcił, aby włożono do kuchenki mikrofalowej produkt przedstawiany jako niedozwolony. Było nim surowe jajko w skorupce. Obecni w studiu eksperci, dr Elżbieta Rosiak z SGGW oraz szef kuchni Mateusz Łuczaj, ostrzegali jednak, że próba ugotowania jajka w ten sposób zakończy się katastrofą.

Wybuch w "Pytaniu na Śniadanie". Kto to posprząta?

Tomasz Wolny był tak spragniony "fajerwerków" na wizji, że postawił na swoim. Efekt zaskoczył zarówno jego, jak i Idę Nowakowską. Oboje przerazili się na sam dźwięk, jaki dało się słyszeć zaraz po odpaleniu mikrofalówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Ida Nowakowska o związku Cichopek i Kurzajewskiego

Okazało się, że do posprzątania wnętrza mikrofalówki jeszcze przed wejściem na wizję zgłosił się... Tomasz Wolny.

Myślałem, że aż to delikatnie pójdzie... ale że aż tak? - załamywał ręce prowadzący.

Z kolei jeden z gości zastrzegł, żeby nie próbować tego w domu.

Nie podgrzewaj tego w mikrofali. Długa czarna lista

Na czarnej liście produktów do podgrzewania w kuchence mikrofalowej znalazły się wysokotłuszczowe masła i oleje. Również surowe mięso nie powinno trafić do mikrofali, gdyż może ona nie poradzić sobie z jego równomiernym podgrzewaniem, w efekcie czego uzyskamy częściowo przegotowane a częściowo wciąż surowe mięso. Takie może być niebezpieczne dla człowieka. W tym przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się piekarnik.

Kiepskim pomysłem jest także podgrzewanie w mikrofali owoców. Te suszone obkleją ścianki sprzętu i zafundują nam wielogodzinne sprzątanie, a takie owoce jak chociażby świeże winogrona... mogą nam eksplodować!

Wpadki na wizji

To nie była jedyna "wtopa" w trakcie emisji programu na żywo w ostatnim czasie. W konkurencyjnym "Dzień Dobry TVN" prowadzącej Annie Kalczyńskiej nie udało się połączyć z pogodynką Dorotą Gardias. Przyczyną były problemy techniczne. Sama Kalczyńska zdecydowała się więc zastąpić koleżankę i opowiedziała o pogodzie na najbliższy tydzień prosto w warszawskiego studia.

Do historii przeszła słynna już wpadka z występem Marzeny Rogalskiej i Tomasza Kammela z 2016 roku. Iluzjonista "Pan Ząbek", który prezentował na antenie swoją sztuczkę z gwoździem w torebce, przyznał otwarcie, że robił to dopiero drugi raz w swojej karierze, przy czym ten pierwszy nie był udany. Wkrótce okazało się, że także kolejne podejście się nie udało. Magik dosłownie przebił dłoń prowadzącej.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić