Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Incydent przy trumnie królowej Elżbiety II. Przerwano transmisję

323
Podziel się:

Jeden z żołnierzy pełniących wartę honorową przy trumnie królowej Elżbiety II stracił przytomność i upadł na ziemię. Wszystko zarejestrowały kamery transmitujące wydarzenia z Pałacu Westminsterskiego w Londynie.

Incydent przy trumnie królowej Elżbiety II. Przerwano transmisję
Żołnierz pełniący wartę przy trumnie królowej Elżbiety II nagle osunął się na ziemię (Twitter)

Trumna z ciałem Elżbiety II została wystawiona na widok publiczny w Pałacu Westminsterskim, siedzibie brytyjskiego parlamentu, gdzie będzie się znajdować do poniedziałku 19 września, czyli do dnia pogrzebu. Przed budynkiem ustawiają się potężne kolejki ludzi chcących przejść obok trumny, aby oddać hołd królowej. Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września. Miała 96 lat.

Trumny królowej cały czas pilnują żołnierze. Kamery uchwyciły, jak w pewnym momencie jeden z nich osunął się na ziemię. Mężczyzna wylądował twarzą na kamiennej podłodze. Od razu podbiegły do niego dwie osoby, żeby mu pomóc - byli to policjanci i pracownicy budynku. Innym żołnierzom, którzy pełnią wartę, protokół zabrania w takich sytuacjach poruszać się i ustępować z warty.

Chwilę po tym, jak żołnierz upadł na ziemię, transmisja na żywo z Westminster Hall została przerwana. Wznowiono ją kilka minut później.

Wcześniej doszło do podobnego incydentu z udziałem innego strażnika. Hołd królowej miała oddać grupa łuczników. W Edynburgu, gdy trumna była wynoszona z katedry św. Idziego, nagle jeden ze strażników upadł na ziemię.

Trumna Elżbiety II. Z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego

Kondukt z ciałem królowej Elżbiety II dotarł do Pałacu Westminsterskiego w środę po południu. Za trumną szli najbliżsi królowej - w tym syn i następca tronu, król Karol III. Towarzyszyło mu m.in. rodzeństwo: Anna, Andrzej i Edward, a także synowie: książę William i Harry. Na liczącej 1800 metrów trasie pomiędzy Pałacem Buckingham a Pałacem Westminsterskim pojawiły się tłumy londyńczyków żegnających Elżbietę II.

Elżbieta II była królową przez ponad 70 lat. Decyzją nowego króla związana ze śmiercią jego matki żałoba w Wielkiej Brytanii potrwa do siedmiu dni po pogrzebie królowej.

Zobacz także: Królowa Elżbieta rozczarowana postawą wnuka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(323)
popi
2 miesiące temu
Jesteś z epoki średniowiecza.
wolny
2 miesiące temu
poddany pewnie głodny i spragniony
Jarekk
2 miesiące temu
A wiecie, że na stole królewskim zakazany był czosnek? Zombie czy co?
ciekawostka
2 miesiące temu
Ja opisze wam eksperyment jaki zrobiłem z moimiznajomymi. Mianowicie chodzi o wiek królowej elżbiety 96 lat. Owszem tegowieku nie dożywa dużo osób ale po przeanalizowaniu rodzin moich i rodzin moich znajomych okazało sie że prawie każdy z nas ma conajmniej 2 takie osoby które żyły tyle co królowa elżbieta. Patrzyliśmy w takich koligacjach że każdy z nas ma 4 dziadków a ci dziadkowie też mają rodzeństwo i sie okazało że każdy z nas ma taką sytuacje że conajmniej jedna siostra jakiejść babci lub jakiegoś dziadka żyła tyle co królowa elżbieta czyli 96 lat
Obudzona
2 miesiące temu
Wina 500+! POżyła se ta królowa z NASZYCH podadkuw! Z mojejch piniendzy!
bezbożnica
2 miesiące temu
Wina religii w szkołach!
leming
2 miesiące temu
Wina PiSu!
Polo marco
2 miesiące temu
Zaprawdę powiadam wam, że to nic nie znaczący incydent… ta cała śmierć tej jak jej tam???? Elżbiety!!! Cóż za pospolite imię? Prawie jak Grażyna. Ela i Grażka w jednym stały domu. Ela na górze, a Grażka służbówce…
vdeee
2 miesiące temu
takie warty to głupota i znęcanie się nad innymi niższym stopniem
Prorok
2 miesiące temu
To zły znak. Wieszczy koniec monarchii.
taka prawda
2 miesiące temu
Nie ma sie co dziwic pewno stal tam juz kilka godzin bez jedzenia ,picia poza tym stres caly swiat patrzy.
Witam
2 miesiące temu
Jaki serial postapo polecacie
Kim Dzong Kac...
2 miesiące temu
Gdyby królowa ożyła to Karol zszedł by na zawał, takiej zniewagi by nie niósł.
Olo
2 miesiące temu
Straszny incydent, imperium się zawali! Żołnierz nie ma prawa się osuwać! Bardziej gorszące byłoby, gdyby Tusk wyprowadził na spacer kota Prezesa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić