Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Jabłczyńska dosadnie o mobbingu. Mówi też o umowach TVN

5
Podziel się:

Joanna Jabłczyńska od wielu lat pojawia się w serialu "Na Wspólnej", który jest emitowany na antenie TVN. Spełnia się jednak nie tylko w roli aktorki, ale również jako prawniczka. Teraz wypowiedziała się na temat mobbingu w pracy oraz umów w TVN.

Jabłczyńska dosadnie o mobbingu. Mówi też o umowach TVN
Joanna Jabłczyńska (Licencjodawca, AKPA)

Ostatnio zrobiło się bardzo głośno o mobbingu w TVN. Wszystko za sprawą mocnego wpisu Anny Wendzikowskiej. Wyznała ona, że była ofiarą nadużyć w trakcie pracy dla programu "Dzień dobry TVN".

Joanna Jabłczyńska również pojawia się na antenie TVN. Nie jest jednak związana bezpośrednio z tą stacją.

(...) jestem poza ich strukturą. (...) Z mojego doświadczenia jako radcy prawnego wiem, że w umowach z TVN-em jako załącznik jest dołączana polityka m.in. antymobbingowa - przekazała za pośrednictwem plotek.pl.

Wirtualne Media zauważają, że na początku tego roku Grupa Discovery chwaliła się polityką antymobbingową, która obowiązuje w firmie. Zaznaczano, że stanowi ona "swego rodzaju rynkowy wzór".

TVN Grupa Discovery działa według zasad globalnego Kodeksu Etyki, to jest w oparciu o najwyższe standardy etyczne. Jesteśmy organizacją międzynarodową, a TVN jest integralną częścią Discovery, dlatego w Polsce obowiązują te same standardy etyczne, co w innych krajach, w których prowadzimy działalność. W spółce obowiązuje również polityka w zakresie zachowań niepożądanych - podkreślono w oświadczeniu biura prasowego TVN Grupa Discovery, które trafiło do serwisu wirtualnemedia.pl.

Joanna Jabłczyńska wprost o mobbingu

Pracownicy TVN już na początku kooperacji ze stacją mają przechodzić obowiązkowe szkolenia z etyki - "kurs na temat budowania środowiska pracy opartego na równości i różnorodności". W firmie działa poza tym linia zaufania Discovery Ethics Point.

Kwestia mobbingu, którą podniosła choćby Wendzikowska, jest skomplikowanym wątkiem. Zawiłości z tym związane wyjaśniła Jabłczyńska.

Reprezentowałam klientów mojej kancelarii w sprawach dotyczących mobbingu i wiem, jak trudno w tym zakresie uzyskać satysfakcjonujący wynik końcowy postępowania. Mobbing nadal jest niezwykle trudny do udowodnienia przed sądem, przede wszystkim dlatego, iż potencjalni świadkowie najczęściej nadal pracują dla pracodawcy, u którego ofiara doświadczyła mobbingu - spostrzegła.
Zobacz także: "Ferment propagandystów". Panika medialna w Rosji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Maja
2 miesiące temu
Jak to się mówi - papier wszystko przyjmie A jak jest naprawdę to mozna się domyśleć Moja córka pracuje w zachodnich korporacjach od początku swojej drogi zawodowej. Zawsze w tych firmach kultura pracy była ma wysokim poziomie. Kolejny firmę wybrała polską - mogła tam się dalej rozwijać, przynajmniej tak wyglądało w trakcie rekrutacji. Ja jej odradzałam (28 lat pracy w instytucjach samorządowych), bo wiedziałam, że w polskich firmach nie ma takiego pojęcia jak kultura pracy :) Nie posłuchała mnie i zaryzykowała i niestety w trakcie 3 próbnych miesięcy uciekła z tamtąd. Nerwy, złośliwości i dorzucanie nadmierne obowiązków nie wynikających z umowy było na porządku dziennym Ale czarę goryczy przelała jej menadżerka, którą górze próbowała przekazać, że pomysły mojej córki to są jej pomysły. Jak córka się postawiła, to już nie miala życia z tą szefową I tak po ucieczce z polskiej firmy do amerykańskiej ma spokój, jasno określone zadania i wspaniałego szefa.
za parę zyli....
2 miesiące temu
Nie bardzo wierzę w to, że p. Wendzikowska przez 15 lat ściskała poślady i cierpiała w milczeniu... Śmierdzi to fałszem na kilometr :)
Sofia
2 miesiące temu
Aaa, No to jak jest częścią Discowery, to nie ma mobingu 😜
Emerytka
2 miesiące temu
Niech zaczną mówić o mobbingu w TVP i trwam u Rydzyka
Gość
2 miesiące temu
TVN jest częścią grupy Discovery i co z tego?????Na papierze może wszystko być a w życiu zupełnie co innego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić