Tiga
Tiga| 

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Można się zdziwić

10

Piotr Żyła, znany skoczek narciarski, jest postacią, która nieustannie przyciąga uwagę mediów. Jego życie składa się przede wszystkim z ciężkich treningów i startów w zawodach, które przyniosły mu wiele sukcesów. Czy wiecie, jakie wykształcenie ma jeden z najlepszych polskich skoczków w historii?

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Można się zdziwić
Piotr Żyła (AKPA)

Jednak Piotr Żyła nie jest tylko sportowcem. Mimo intensywnego trybu życia, nie zaniedbał swojego wykształcenia. Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła? Czy udało mu się pogodzić karierę sportowca z nauką?

Piotr Żyła jest postacią, o której mówi się nie tylko w kontekście sportu. Jego życie prywatne, zwłaszcza po rozstaniu z Justyną Żyłą, często jest tematem publikacji w mediach piszących o życiu prywatnym gwiazd.

Czy między publicznym praniem brudów podczas rozwodu, a intensywnymi treningami, znalazł jeszcze czas na naukę?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Piotr Żyła w swoim żywiole. Padła ważna deklaracja

Skoczek narciarski, aby osiągnąć sukces, musi zacząć treningi już jako dziecko. Piotr Żyła swoją przygodę ze skokami rozpoczął jako nastolatek. Wiele osób mogło więc przypuszczać, że po skończeniu szkoły średniej zrezygnował z dalszej edukacji.

Jednak Piotr Żyła nie skupił się wyłącznie na karierze sportowej. W 2017 roku ukończył Wyższą Szkołę Edukacji w Sporcie (do której uczęszczał także Robert Lewandowski) i zdobył wyższe wykształcenie.

Pracę licencjacką pod tytułem "Pewność siebie sportowca na przykładzie reprezentacji Polski kadry w skokach narciarskich" obronił, wykorzystując swoje doświadczenie i praktyczną wiedzę.

Czy jesteście zaskoczeni? Piotr Żyła pokazał, że można połączyć karierę sportową z nauką i osiągnąć sukces na obu tych polach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić