Jolanta Kwaśniewska ma żal? "Byłam matką samotnie wychowującą dziecko"

136

Jolanta Kwaśniewska jest niekwestionowaną ikoną stylu. Jej kreacje w czasach, gdy była pierwszą damą, opisywały wszystkie media, nie tylko plotkarskie. Jednak pod uśmiechem pokazywanym do kamer często skrywał smutek. Z wychowaniem córki żona prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego musiała sobie radzić sama.

Jolanta Kwaśniewska ma żal? "Byłam matką samotnie wychowującą dziecko"
Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy w 2014 roku (AKPA, Piętka Mieszko)

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy będą w tym roku obchodzić 44. rocznicę ślubu. Poznali się jeszcze na studiach.

Poznaliśmy się, kiedy mąż był już na ostatnim roku studiów. Ja byłam wtedy na trzecim roku prawa i administracji. Spotkaliśmy się na zebraniu Rady Uczelnianej. Olek spotkał się z moim kolegami i powiedział do nich, że się ze mną ożeni - mówiła Jolanta Kwaśniewska w wywiadzie z Krzysztofem Ibiszem w programie "Demakijaż".

Wkrótce okazało się, że Aleksander Kwaśniewski nie rzucał słów na wiatr. Para wzięła ślub w 1979 roku, a w 1981 na świat przyszła ich córka Aleksandra. Gdy miała 14 lat i wchodziła w buntowniczy, nastoletni wiek, jej ojciec wszedł do świata wielkiej polityki. To wywróciło rodzinne życie Kwaśniewskich do góry nogami. Jolanta Kwaśniewska chodziła na wywiadówki, a Aleksander Kwaśniewski - na najważniejsze narady w państwie.

Pamiętam, że gdy mąż wszedł w politykę, zaczęłam nagle odpowiadać znajomym: "Nie, nie przyjdziemy, Olka nie będzie". Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię – jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało – dobra kraju. Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko - mówiła Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z "Newsweekiem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska wejdzie do polityki? Były prezydent odpowiada

Jolanta Kwaśniewska. Oddana mama, wspierająca żona

Aleksander Kwaśniewski w każdej sytuacji mógł liczyć na swoją małżonkę. Była przy nim podczas spotkań, przemówień czy oficjalnych wizyt - zawsze chwalona za klasę i styl. Jolanta Kwaśniewska jako pierwsza dama założyła fundację charytatywną Porozumienie bez barier, a razem z mężem utworzyli Fundusz Pomocy Młodym Talentom, w ramach którego wspierali uzdolnionych uczniów.

W świetle reflektorów bez Aleksandra

Kiedy w 2005 roku Aleksander Kwaśniewski przestał pełnić funkcję prezydenta RP, jego żona nie przestała się pojawiać w mediach. Jej styl i umiejętność zachowania się w czasie spotkań na najwyższym szczeblu zostały docenione, co widać choćby po statuetkach Akademii Dobrego Stylu czy Osobowości i Sukcesy.

W 2006 roku Jolanta Kwaśniewska stała się częstym gościem programu TVN Style "Lekcja Stylu", a następnie przejęła rolę prowadzącej. Napisała również książkę pod tym samym tytułem. W telewizji byłej pierwszej damie często towarzyszyła jej córka - Aleksandra. Duet sprawdził się do tego stopnia, że w 2011 roku wspólnie poprowadziły program "Matki i córki, czyli rodzinny galimatias" na tym samym kanale.

Mama i córka bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie i to właśnie Aleksandra towarzyszy Jolancie Kwaśniewskiej na czerwonym dywanie częściej niż sam Aleksander Kwaśniewski.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić