Kate i królowa Hiszpanii ofiarami przemocy? Szokująca kampania

1

W Hiszpanii i we Włoszech, na ulicach wielu miast można zobaczyć szokującą kampanię społeczną. Na dotyczących przemocy domowej plakatach znajdują się m.in. Kate Middleton, królowa Hiszpanii czy też Kamala Harris.

Kate i królowa Hiszpanii ofiarami przemocy? Szokująca kampania
Księżna Kate przyłapana w tanim londyńskim pubie. (AKPA)

Szokujące zdjęcia Kate Middleton zostały użyte do kampanii przeciwko przemocy. Plakaty z pobitą księżną można znaleźć w wielu państwach Europy, najczęściej we Włoszech i Hiszpanii.

Księżna Kate w kampanii społecznej

Zdjęcia, zostały przerobione przez artystę AleXsandro Palombo. Wszystkie uczestniczki kampanii wyglądają jak ciężko pobite ofiary przemocy domowej - mają sinice i rany na całych twarzach.

Na plakatach umieszczono także napisy. Na większość napisano: "Zgłosiła go. Ale nikt jej nie uwierzył - ale została sama, ale nie była chroniona, ale nie został zatrzymany."

Kate jest jedną z wielu kobiet przedstawionych w kampanii. Na plakatach znajduje się także wiceprezydent USA Kamala Harris, królowa Hiszpanii Letizia i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Każda z kobiet jest przedstawiona w podobny sposób z podobnymi haslami.

AleXsandro Palombo powiedział, że chce "zwrócić uwagę na słabe reakcje ze strony polityki dotyczące problemu przemocy". Podkreślił, że system ochrony i wsparcia na całym świecie jest bardzo nieskuteczny.

Dlaczego kobieta miałaby zgłaszać przemoc, jeśli po zgłoszeniu nie jest chroniona przez instytucje i tak zostaje zabita? Jak kobieta, która jest ofiarą nadużyć i przemocy, może nadal wierzyć w instytucje? - napisał artysta na swoim Instagramie.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Kurdyjski lekarz z Polski ostrzega migrantów przed przyjazdem. Apeluje do władz Iraku: ratujcie tych ludzi
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić