Kochanka Putina uciekła z Rosji? "Jest w bezpiecznym miejscu"

Władimir Putin rozwiódł się ze swoją żoną w 2013 roku, miesiąc przed 30. rocznicą ślubu. Oficjalnie ma z tamtego małżeństwa dwie dorosłe córki. Nieoficjalnie natomiast od lat mówi się o romansie prezydenta Rosji z byłą gimnastyczką, która zrobiła wielką karierę w polityce i spółkach skarbu państwa. Po wybuchu wojny w Ukrainie, 38-latka miała zabrać dzieci, które urodziła Putinowi, po czym znalazła bezpieczny azyl w Europie.

Kochanka Putina uciekła z Rosji? "Jest w bezpiecznym miejscu"
Władiir Putin i Alina Kabajewa w 2001 roku (East News, SERGEI CHIRIKOV)

69-letni Władimir Putin ma dwie córki z pierwszego małżeństwa: 36-letnią Marię i o rok młodszą Katerynę. Ich matką jest Ludmiła Aleksandrowna, która przed skończeniem studiów z romanistyki pracowała jako listonoszka, pielęgniarka i stewardesa. Putin od zawsze strzegł prywatności swojej rodziny i nawet po rozwodzie oficjalnie nie wiadomo, gdzie podziewają się jego córki oraz była żona. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Putin umieścił je w "podziemnym mieście" na Syberii.

Tajemnicą owiane jest też miejsce pobytu Aliny Kabajewej. 38-latka jest od dawna przedstawiana przez różne źródła (głównie opozycyjnych polityków i media) jako kochanka Władimira Putina oraz matka aż czwórki jego dzieci. Wszystkie pociechy mają być w wieku szkolnym.

Podczas gdy Putin przeprowadza swoją napaść na Ukrainę, atakując niewinnych obywateli i powodując kryzys uchodźczy, jego rodzina ukrywa się w bardzo prywatnym i bezpiecznym miejscu, gdzieś w Szwajcarii, przynajmniej na razie – podaje amerykański portal PageSix.
Zobacz także: Polskie gwiazdy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy

Kabajewa, rzekoma kochanka prezydenta Władimira Putina, to była gimnastyczka i jedna z najbardziej utytułowanych reprezentantek Rosji. Na swoim koncie ma m.in. 2 medale olimpijskie (złoto i brąz), 14 medali Mistrzostw Świata i 21 medali Mistrzostw Europy (z większości imprez przywoziła złoty krążek).

Po zakończeniu kariery sportowej zasiadała w latach 2007-2014 w Dumie Państwowej jako reprezentantka partii Jedna Rosja. To formacja, do której należy również Putin. Od razu po zakończeniu kadencji stała się przewodniczącą rady nadzorczej Narodowej Grupy Medialnej, rosyjskiego holdingu medialnego.

O jej życiu prywatnym wiadomo tyle, że w 2004 roku zaręczyła się z policjantem Davidem Muselianim, ale niespełna rok później była już singielką. Pierwsze doniesienia o jej rzekomym romansie z Władimirem Putinem opublikował w 2008 roku "Moskiewski Korespondent". Kreml szybko zdementował te plotki, a gazeta została zamknięta. W kolejnych latach Kabajewa była często nazywana "Pierwszą Damą". Miała też urodzić Putinowi gromadkę dzieci (3 lub 4, w tym bliźniaki), które podobno mają szwajcarskie obywatelstwo.

Autor: WKZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić