Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Kowalski przesadził? Oto jego urodzinowe życzenia dla Wałęsy

791
Podziel się:

29 września to szczególna dla Lecha Wałęsa. Tego dnia były prezydent RP obchodzi bowiem urodziny. Z okazji tegorocznego jubileuszu życzenia złożyło mu wielu polityków, w tym m.in. Janusz Kowalski. Chociaż akurat w przypadku wiceministra rolnictwa ciężko mówić o ciepłych życzeniach... Przesadził?

Kowalski przesadził? Oto jego urodzinowe życzenia dla Wałęsy
Janusz Kowalski złożył życzenia Lechowi Wałęsie (Facebook, Wikimedia Commons)

Lech Wałęsa skończył 29 września 79 lat. Były prezydent RP urodził się właśnie tego dnia 1943 roku w niewielkim Popowie. W 1967 roku rozpoczął pracę jako elektryk w Stoczni Gdańskiej, gdzie został również działaczem związkowym. W czasie wydarzeń grudnia 1970 roku wchodził w skład komitetu strajkowego stoczni. Za swoją działalność był niejednokrotnie represjonowany przez komunistyczne władze.

Wałęsa odegrał kluczową rolę w negocjacjach, które doprowadziły do zawarcia porozumień sierpniowych w 1980 roku. 17 września tego samego roku wybrano go na przewodniczącego ruchu związkowego "Solidarność", którego był założycielem. Podczas stanu wojennego został aresztowany i internowany. W 1989 był jednym z kluczowych uczestników obrad Okrągłego Stołu. W 1990 roku został prezydentem. Pięć lat później nie udało mu się zostać wybranym na drugą kadencję.

Urodziny Lecha Wałęsy to dobra okazja, aby złożyć mu życzenia. "Super Express" zwrócił się do polityków różnych opcji politycznych, którzy powiedzieli w kilku słowach, czego życzą 79-latkowi. Życzenia kształtowały się w zależności od opcji politycznej. Przedstawiciele partii rządzącej wykorzystali okazję do zwrócenia uwagi Wałęsie, a inni życzyli mu wszystkiego, co najlepsze, a przede wszystkim zdrowia.

Życzę mu, by wrócił do tego człowieka z czasów, kiedy go wszyscy kochaliśmy, żeby umiał się rozliczyć z przeszłości, z krętactw, zdrad - powiedziała Joanna Lichocka z PiS.
Życzę zdrowia, takiego, co by dawało pełnię sił, żeby podejmował lepsze decyzje, żył w czystości sumienia i historii - przekazała europosłanka PiS, Elżbieta Rafalska.
Wytrwałości w zwalczaniu głupoty i kłamstwa! Pokonał pan komunę, pokona też pan ocean PiS-owskiej obłudy! - życzył Krzysztof Śmiszek z Lewicy.
Przede wszystkim zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Jak zdrowie będzie, to wszystko inne samo się ułoży - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wśród składających życzenia był również Janusz Kowalski. Świeżo upieczony wiceminister rolnictwa słynie z wypowiedzi do bólu kontrowersyjnych. Tak było również i tym razem. Polityk nie oszczędził Lecha Wałęsy nawet w dniu urodzin. Życzył mu rozliczenia się z rzekomej współpracy z komunistami. Przesadził?

Życzę, by w końcu publicznie rozliczył się ze swojej współpracy z komunistami - przekazał Janusz Kowalski.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(791)
Lolek
2 miesiące temu
Człowiek (elektryk) który nie zna prawa Ohma dolewał wody do akumulatorów mędrzec świata. Świat stanął na głowie.
Roy
2 miesiące temu
Lejba Kohne takie jest prawdziwe nazwisko osobnika o niku Wałęsa
Maciej
2 miesiące temu
Oj te życzenia pisowców i im przychylnych napisali tak jak by to ich tyczylo brawo dla nich.
Gajowy
2 miesiące temu
Bolek podaj numery w totka?
śmiechu warte
2 miesiące temu
J.Kowalskiemu zrobiono kiedyś prześwietlenie głowy. W opisie prześwietlenia między innymi napisano, że w obrębie czaszki mózgu brak.
Zmzm
2 miesiące temu
Za pozbawienie części emerytury to czego życzę Wałęsie portal nie opublikuje
gosc
2 miesiące temu
Właśnie nie obrażać elektryków. Donosiciel na współpracowników wstyd, tylko. Jaki z niego bohater zdrajca. Niech spojrzy w oczy na których donosił.
mazur
2 miesiące temu
Proszę nie obrażać elektryków ten człowiek nigdy nie był elektrykiem , on był konserwatorem w akumulatorni wszyscy o tym wiedzą.To byłoby za trudne dla niego .
Kiszczak
2 miesiące temu
w POpowie tez donosił na kolegów z pracy.
JAROSŁAW K.
2 miesiące temu
KOWALSKI to wyjątkowo rzadki przypadek,którym powinien się zainteresować wybitny specjalista psychiatra!!! ZWAPNIENIE ZWARTOŚCI WNĘTRZA CZASZKI JANUSZA TO NAPRAWDĘ DUŻY PROBLEM CO WIDAĆ I SŁYCHAĆ KAŻDEGO DNIA!!!
AVE
2 miesiące temu
Gdy widzę i słyszę takich Kowalskich i Lichockich, to żal mi Wałęsy i pozostałych, którzy w roku 89 musieli układać się z komuchami by teraz takie byle co mogło bezkarnie pyszczyć i ujadać .... z przyzwoleniem lub na wskazanie palcem małego człowieka, nic nie znaczącego zarówno wtedy jak i dziś.
Facet50+
2 miesiące temu
Lechu 100% zdrowia i dobrego humoru!
WYBORCZYNI AL...
2 miesiące temu
A pan poseł kowalski niech się zamknie..!!Nawet nie nadaje się do tego ,aby wyczyścić buty PANU PREZYDENTOWI L.WAŁĘSIE
Emigrant
2 miesiące temu
- Co może powiedzieć poseł Kowalski? - Oj, bardzo dużo... - Ale nie może wymówić słowa "Tusk". - Aaa, no to nic...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić