Król Karol nie jest ojcem Harry'ego? Książę wyznał szczerą prawdę

16


Harry skomentował doniesienia, jakoby Król Karol III nie był jego ojcem. Książę stwierdził, że plotki na ten temat są niezwykle okrutne, a brytyjscy dziennikarze tworzą je tylko po to, aby usunąć go z rodziny królewskiej.

Król Karol nie jest ojcem Harry'ego? Książę wyznał szczerą prawdę
Książę Harry nie jest synem Karola? (YouTube)

Małżeństwo księżnej Diany i króla Karola III (wtedy księcia Walii) niemal od początku było skazane na porażkę. Karol regularnie zdradzał żonę z Camillą Parker-Bowles, w której był zakochany od lat. Nic więc dziwnego, że i Diana zaczęła szukać pocieszenia w ramionach innych mężczyzn.

Karol nie jest ojcem Harry'ego?

Pięć lat po ślubie z Karolem, Diana poznała kapitana brytyjskiej armii — Jamesa Hewitta. Między nimi od razu zaiskrzyło i para nawiązała romans, który trwał aż do 1991 roku.

Rodzina królewska i sama Diana jeszcze przez kilka lat nie potwierdzali plotek o romansie. Księżna zrobiła to 1995 roku, w słynnym wywiadzie dla BBC. Prasa od razu podchwyciła ten wątek i zasugerowała, że to właśnie Hewitt jest ojcem księcia Harry'ego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemnicza pożyczka Polski w Korei Południowej. "Rząd nabrał wody w usta, a ja bym chciała poznać warunki"

Do spotkania Diany i kapitana doszło już po narodzinach Harry'ego. To jednak nie przeszkadzało dziennikarzom w snuciu kolejnych teorii. Na dowód pokazywano zdjęcia Hewitta, na których miał być uderzająco podobny do księcia. Zwrócono także uwagę na to, że Harry jako jedyny z rodziny jest rudy. Rudy był także Hewitt.

Książę Harry, który pozwał Mirror Group Newspapers za nękanie i stosowanie nieetycznych metod w pracy dziennikarskiej, poruszył temat rzekomego ojcostwa Hewitta. W trakcie przesłuchania powiedział, że obawia się, że brytyjskie tabloidy chcą udowodnić, że król Karol nie jest jego ojcem, aby "usunąć go" z rodziny królewskiej.

Czy gazety chciały zasiać wątpliwości w umysłach opinii publicznej, abym mógł zostać usunięty z rodziny królewskiej? - przekazał Harry.

Książę dodał, że takie plotki były bardzo raniące, a on nie potrafił się z nimi pogodzić. Oliwy do ognia dolewał fakt, że sam król Karol często poruszał ten temat w żartach. Jeszcze przez długi czas miał opowiadać historie o romansie Diany z Hewittem.

Nieważne, że moja matka poznała majora Hewitta długo po moich narodzinach, ta historia była po prostu zbyt piękna, by ją porzucić. W czasie, gdy miałem 18 lat i zaledwie sześć lat wcześniej straciłem matkę, takie historie wydawały mi się bardzo krzywdzące i bardzo realne. Były raniące, podłe i okrutne - wyznał Harry, cytowany przez Newsweek.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić