Kurdej-Szatan apeluje o wsparcie. "Warunki gorsze niż w więzieniu"

870

Barbara Kurdej-Szatan znów wypowiedziała się w kontekście kryzysu na granicy. Tym razem postanowiła zaapelować o pomoc dla 13-letniej Irakijki. Trudno przejść obojętnie obok jej wpisu.

Kurdej-Szatan apeluje o wsparcie. "Warunki gorsze niż w więzieniu"
Barbara Kurdej-Szatan (Instagram)

Barbara Kurdej-Szatan ma za sobą bardzo trudny okres. Jakiś czas temu bezpardonowo zaatakowała funkcjonariuszy Straży Granicznej. W internetowym wpisie nazwała ich mordercami. To sprawiło, że rozpętała niemałą aferę. Gwiazda nie uniknęła konsekwencji.

Mimo to nie porzuciła mediów społecznościowych. Nie ucieka też od tematu uchodźców. Ostatnio nagłośniła problem 13-letniej Irakijki, która znalazła się w ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej.

Dziewczynka źle znosi izolację. Wobec tego zdecydowała się na strajk głodowy.

Dziś został opublikowany list dziewczynki skierowany do polskiego rządu i społeczeństwa na łamach "Gazety Wyborczej" w druku, online, a także osobiście odczytany przez Adama Michnika. Jako społeczeństwo okażmy swoją niezgodę na to, by dzieci trafiały do ośrodków detencyjnych, w których wg raportów RPO, panują gorsze warunki niż w więzieniu. Czytajcie list Tiby i udostępniajcie go, niech dyskusja na temat łamania praw dziecka i rodziny będzie na ustach wszystkich - napisała aktorka na Instagramie.

"Nie godzimy się na to"

O historii nastoletniej Tiby pisze też profil "Podróżnych ugościć".

Czytajcie list Tiby i udostępniajcie go, niech dyskusja na temat łamania praw dziecka i rodziny będzie na ustach wszystkich. Nie godzimy się na to by w kraju, w którym tyle mówi się o wartości rodziny, działy się tak haniebne rzeczy: rozdzielanie rodzin, umiejscawianie dzieci w SOCach i łamanie praw człowieka - zaznaczono.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić